Toyota Mirai podbija Stany Zjednoczone

Toyota Mirai to pierwszy produkowany masowo sedan napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Auto cieszy się coraz większą popularnością w Stanach
Toyota FT-1 Toyota Supra zbliża się wielkimi krokami!

Toyota Mirai jest obecna na amerykańskim rynku od 7 miesięcy. Właśnie sprzedano 250 egzemplarz wodorowego sedana. Średnio Amerykanie kupują 31 egzemplarzy miesięcznie. Najlepszy dla Miraia był marzec i kwiecień, kiedy na drogi USA wyjechało po 41 aut.

Toyota planuje w tym roku sprzedać około 700 egzemplarzy Miraia na całym świecie. Nie jest to liczba robiąca wrażenie, ale to dopiero początek wodorowej rewolucji. Japończycy planują w najbliższym czasie uruchomić kolejne linie produkcyjne i zwiększyć sprzedaż do 2020 roku do 30 tysięcy aut rocznie. Na razie Mirai powstaje tylko w zakładach Motomachi - to ta sama fabryka, gdzie powstawał supersamochód Lexus LFA.

Auto znajduje się w sprzedaży jeszcze w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Danii. To wyjątkowy samochód i nie bez powodu robi wokół siebie tak duże zamieszenie. To oczywiście kwestia rewolucyjnego napędu. Toyota Mirai wykorzystuje do niego wodór, którego utlenianie w ogniwach paliwowych daje energię elektryczną i wodę. Toyota napędzana jest silnikiem elektrycznym o mocy 154 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius IV | Pierwsza jazda | "Bjutiful"

Toyota Prius IV

INNE LINKI

Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie tylko samochody | Toyota pokazuje supermotorówkę

Toyota uBox | Koncept dla nowego pokolenia

Garażowe odkrycie | Zamurowana Toyota

Więcej o:
Komentarze (13)
Toyota Mirai podbija Stany Zjednoczone
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Rymuza

  Oceniono 13 razy 7

  Japończycy już dawno wyprzedzili Niemców w niemal każdym aspekcie motoryzacji.
  Prezentowana tu Mirai to przyszłość motoryzacji. Należy jednak rozwiązać problem braku stacji tankowania, ale jeśli z tym się uda szybko uporać z pewnością Mirai zawojuje rynek to dobry i ekologiczny samochód.

 • Gość: placek

  Oceniono 1 raz 1

  ostatnio gdzieś widziałem, że w przeciągu chyba 7 miesięcy aż 250 egzemplarzy zostało sprzedanych. podobno już 2 w polsce są a stacje do jej tankowania są w trakcie budowy. nie długo na naszych drogach będzie można ją zobaczyć.

 • Gość: eryk

  Oceniono 1 raz 1

  to jest przyszłość, mam dość smogu w Krakowie, mam nadzieję że za parę lat tylko takie auta będą jeźdźić po centrach miast

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX