Apple zatrudnia specjalistę od nawigacji

Firma Apple zamierzać mocno popracować nad usługą cyfrowej mapy. Gigant z Cupertino zatrudnił właśnie Sinisę Durekovica, który wcześniej przez lata pracował dla firmy Harman i pracował nad systemami nawigacji w BMW, Mercedesie czy Audi
Tesla Model S Apple ma problemy finansowe. Recepta? Przejąć Teslę!

Durekovic rozpoczął swoją karierę w branży nawigacyjnej w 1994 roku w Navigon GmbH, która obecnie należy do firmy Garmin. Ostatnie dwie dekady spędził pracując bezpośrednio nad systemami nawigacji satelitarnej, z czego ostatnie dwa w firmie Harman. Kilka miesięcy temu został podkupiony przez giganta z Cupertino. Automotive News donosi, że Durekovic jest właścicielem patentu na system unikania kolizji wykorzystujący dane z cyfrowych map. Niewykluczone, że to było powodem dużego zainteresowania Apple, które pracuje nie tylko nad własnym samochodem, ale także nad poprawą map konkurujących z popularną usługą Google.

Jakiś czas temu Apple otworzyło centrum rozwojowe w Indiach, które skupia się wyłącznie na poprawie funkcjonalności serwisu z mapami. Amerykanie zainwestowali miliard dolarów w firmę Didi Chuxing, która jest chińskim odpowiednikiem Ubera. Ta inwestycja ma także pomóc w rozwinięciu platformy nawigacyjnej.

Apple integruje się coraz mocniej z producentami samochodów. Usługa Apple CarPlay jest dostępna już u 40 producentów samochodów. Dla porównania Android Auto od Google jest wspierane przez zaledwie 18 marek.

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Volkswagen Passat

INNE LINKI

Mapy HERE | Audi, BMW i Mercedes kupują nawigację od Nokii

Apple zarejestrowało domenę internetową "apple.car"

Uber skasuje nas za czekanie

Zdjęcie NAVROAD DRIVE Polska Zdjęcie TOMTOM GO 60 Europa Zdjęcie TOMTOM START 40 Europa
NAVROAD DRIVE Polska TOMTOM GO 60 Europa TOMTOM START 40 Europa
Porównaj ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info