Przejażdżka po Nordschleife nowym Chironem

Człowiek, który dowodzi od paru lat markami Bugatti i Bentley, oprócz tego, że jest bardzo doświadczonym menedżerem, posiada także niezłe umiejętności za kierownica
Bugatti Veyron  Bugatti Veyron | Jedno superauto w wielu odsłonach

Kilka dni temu Wolfgang Durheimer zabrał na przejażdżkę po torze Nordschleife dziennikarza, który jest pierwszą osobą na świecie, która miała okazję przejechać sie tym samochodem po torze wyścigowym na prawym fotelu.

Na filmie można zobaczyć, że szef luksusowej marki nie tylko nie odpuszczał na zakrętach, ale na dodatek rozpędzał samochód na długiej prostej do 320 km/h. Podczas przejażdżki opowiadał na temat działania różnych systemów, które znajdują się na pokładzie tego modelu. Przy okazji jazd zdradził, że w 2018 roku Bugatti Chiron podejmie próbę bicia rekordu Guinessa dla najszybszego samochodu produkcyjnego na świecie.

Bugatti Chiron ma pod maską poczwórnie doładowany silnik W16 o pojemności ośmiu litrów. Potężna konstrukcja generuje 1479 KM maksymalnej mocy. To wystarczy żeby supersamochód przyspieszał od 0 do 100 km/h w 2,5. Prędkość maksymalna to 420 km/h, ale prędkościomierz wyskalowano do 500 km/h.

Firma wyprodukuje zaledwie 500 egzemplarzy tego modelu, czyli 50 sztuk więcej niż w przypadku Veyrona. Co najmniej jedna trzecia planowanej produkcji została już wyprzedana. Żeby stać się posiadaczem tego samochodu trzeba wyłożyć prawie 10 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren P1 | Żegnamy kolejny supersamochód

McLaren P1

INNE LINKI:

Jadowity Hennessey znowu podgryza Bugatti Veyrona

Wideo | Tak brzmi Bugatti Chiron