Mazda RX-Vision jednak powstanie?

Saga związana z silnikami Wankla u Mazdy trwa nadal. Podczas konkursu elegancji w Villa d`Este producent zdradził, że koncept RX-Vision może pojawić się na rynku pod kilkoma warunkami
Mazda CX-9 Mazda CX-9 w Europie? "Jest taka możliwość"

Podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami, dyrektor designu Mazdy porównał koncept RX Vision do takich samochodów jak Ferrari 275 GTB lub 330, których design nie był mocno skomplikowany, ale mimo tego był bardzo emocjonujący. Nowy projekt japońskiego producenta ma nawiązywać do identycznych wartości.

Koncept RX Vision pojawił się na konkursie elegancji w Villa d`Este, ponieważ Mazda chce zebrać opinie i zbadać potencjalne zainteresowanie tym modelem. Dyrektor designu zapytany o możliwość wprowadzenia takiego modelu do produkcji odpowiedział, że na razie największym wyzwaniem jest konstrukcja silnika Wankla, który nadal jest rozwijany.

Jakiś czas temu koncern potwierdził informacje, że dedykowany zespół pracuje od ośmiu lat nad unowocześnieniem konstrukcji, która do tej pory była wykorzystywana wyłącznie przez japońskiego producenta.

Jeżeli uda się rozwiązać wszystkie bolączki związane z nietypową konstrukcją oraz dopasować poziom emisji spalin do obowiązujących standardów, taki samochód mógłby powstać. W kuluarach mówi się, że odpowiedni poziom zainteresowania tym modelem może zachęcić władze koncernu do nadania statusu z zielonym światłem dla RX Vision.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-4 | Czas na pięknego SUV-a coupe od Mazdy

Mazda CX-4

INNE LINKI

Wideo | 1500-konna Mazda MX-5 driftuje na torze

Noga z gazu. W tych miejscach działa Odcinkowy Pomiar Prędkości

Pomysły znad Sekwany | Koncepty Renault

Mazda RX-VISION | Rotacyjna przyszłość

Zdjęcie Fulda ECOCONTROL 145/65/R15 72T Zdjęcie GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 255/40/R20 101Y Zdjęcie Kormoran IMPULSER B3 175/65/R15 84T
Fulda ECOCONTROL 145/65/R15... GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRI... Kormoran IMPULSER B3 175/65...
Sprawdź ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Czy Twoim zdaniem Mazdzie uda się dopracować silnik Wankla?