Google szuka kierowców. Wynagrodzenie? 78 zł za godzinę

Google rozpoczęło rekrutację nowych pracowników, którzy zasiądą za kierownicą... autonomicznych samochodów. To kolejny etap szeroko zakrojonych testów
Volvo XC90 Autonomiczne Volvo ruszają na drogi Wielkiej Brytanii

Niestety, oferta pracy obowiązuje tylko w mieście Phoenix (Arizona), gdzie Google od jakiegoś czasu intensywnie testuje swoje autonomiczne samochody. Internetowy gigant poszukuje pracowników na stanowisko testerów.

W każdym autonomicznym samochodzie ma jeździć dwoje ludzi. Jedna osoba siedzi za kierownicą i jej zadaniem jest zareagowanie w przypadku, gdyby system autonomicznej jazdy się pogubił i konieczna byłaby interwencja prawdziwego kierowcy. Drugi z testujących będzie siedział na fotelu pasażera z laptopem na kolanach. Ma na bieżąco dokumentować wszystko, co się dzieje. Zebrane informacje o sytuacjach na drodze i reakcji na nie systemu autonomicznej jazdy pomogą inżynierom Google'a w dalszym dopracowaniu technologii.

Zarobki? 20 dol., czyli 78 zł za godzinę.

Jakie wymagania stawiane są kandydatom? Trzeba mieć ukończone studia wyższe, prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności oraz potrafić napisać 40 słów na minutę. Kontrakt podpisuje się na 12 albo 24 miesiące. Każdy z testerów będzie jeździł 5 dni w tygodniu po 6-8 godzin.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochód Google'a | Świat oczami autonomicznego auta

Samochód Google'a | Jak autonomiczne auto widzi świat?

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Toyota Mirai | Wodorowa rewolucja już na polskich ulicach

Porsche nie planuje samochodu autonomicznego

Fiat 124 Spider | Ceny w Polsce | Droższy od Mazdy

Zdjęcie CANVA CB-278 Zdjęcie CRE 8900 Zdjęcie PRESIDENT Walker ASC
CANVA CB-278 CRE 8900 PRESIDENT Walker ASC
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: