Następne Corvette z centralnym silnikiem

Pojawiają się pierwsze plotki o nowym Corvette, który zadebiutuje nie prędzej jak pod koniec przyszłego roku. Auto będzie kosztować ok. 80 tys. dolarów i będzie wyposażone w silnik umieszczony centralnie
Chevrolet Malibu Według Google numerem 1 jest...

Są już pierwsze wieści zza wielkiej wody na temat nowego Corvette. Auto pojawi się oficjalnie dopiero podczas targów NAIAS w 2018 roku, a pierwszą nowością w tym modelu będzie silnik V8 zamontowany centralnie. Jednostka będzie rozwijać moc w okolicach 450-500 KM. Niecały rok po premierze podstawowej wersji Chevrolet wprowadzi na rynek mocniejszą wersję wyposażoną w nowy silnik V8 z czteroma wałkami rozrządu i 32. zaworami.

Na razie nie wiadomo nic poza ceną, którą wyniesie ok. 100 tys. dolarów. Klienci, którzy będą oczekiwali czegoś mocniejszego będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dopiero w 2020 roku pojawi się Corvette E-Ray wyposażone w silnik elektryczny napędzający przednią oś.

Aktualna generacja Corvette będzie produkowana do końca 2018 roku. Na pożegnanie podczas przyszłorocznych targów NAIAS zostanie zaprezentowana mocna odmiana, która może otrzymać nazwę ZR1. Znajdujące się obecnie w sprzedaży Corvette Z06 jest wyposażone w silnik V8 o pojemności 6,2 litra. Jednostka dostarcza na tylną oś 650 KM oraz 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Najszybszy samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

Rekordowy elektryczny Chevrolet Corvette

INNE LINKI

C7 Corvette Stingray | Coś poszło nie tak

Chevrolet Corvette | Jedno auto w wielu odsłonach

Chevrolet Cruze dla fanów filmu TRON

Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów RACING - Carbon Look 03740CL Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów SETTANTA - podnoszony wsteczny 03737NS Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów SETTANTA - Titanium - podnoszony wsteczny 03737TS
Sparco Gałka dźwigni zmiany... Sparco Gałka dźwigni zmiany... Sparco Gałka dźwigni zmiany...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Czy Twoim zdaniem zmiany wyjdą Chevroletowi Corvette na dobre?