Nissan Kicks | Crossoverów nigdy dość!

W Brazylii właśnie zadebiutował zupełnie nowy crossover. Nissan nie zdejmuje nogi z gazu i chce potwierdzić swoją dominację w tym segmencie
Nissan Navara SVM Nissan Navara z silnikiem GT-R

Nissan Kicks na razie będzie sprzedawany tylko w Kraju Kawy. Produkcja nowego crossovera ruszyła w brazylijskich zakładach marki Resende Industrial Complex. W fabryce już powstają dwa modele: Versa oraz March (Micra). Uruchomienie produkcji crossovera wiąże się z inwestycją 192 milionów dolarów i zatrudnieniem 600 nowych pracowników.

To model dedykowany rynkowi południowoamerykańskiemu. Dlaczego poświęcamy mu tyle miejsca? Nissan już kilkukrotnie wspominał, że docelowo będzie to model globalny. Po sukcesie w Ameryce Łacińskiej (Nissan jest bardzo pewny siebie), Kicks ma rozpocząć podbój kolejnych zakątków Kuli Ziemskiej. Możliwe więc, że kiedyś Kicks pojawi się także w Europie. Auto będzie jedną z motoryzacyjnych twarzy zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Nissan Kicks to crossover, który wpisuje się w lukę pomiędzy Jukiem a Qashqaiem. Mierzy 1,8 m szerokości, 1,6 m wysokości, 2,62 m rozstawu osi oraz 4,30 m długości. Bracia mają odpowiednio 4,14 m i 4,39 m długości.

Auto prawdopodobnie zadebiutuje na rynku z 1,8 litrowym benzyniakiem - wciąż czekamy na dokładne dane techniczne jednostki napędowej.

W Brazylii Nissan uruchomił specjalną stronę internetową, na której można zobaczyć zdjęcia z Instagrama z nowym crossoverem w roli głównej. Przy Kicksie pozują Brazylijczycy.

Nissan Kicks

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-4 | Na razie tylko Chin

Mazda CX-4

INNE LINKI

Nissana Armada | Amerykański Patrol

Boisz się tanich diesli? Tych możesz być pewny

Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

Zdjęcie TOMTOM RIDER 400 Europa Zdjęcie Jazda za kierownicą Nissana GT-R - Tor Żerań - Warszawa Zdjęcie MP3.sk Car Mount do HTC One kierownicą Mini
TOMTOM RIDER 400 Europa Jazda za kierownicą Nissana... MP3.sk Car Mount do HTC One...
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info