Toyota bije rekord Guinnessa podczas parady Priusów w Kalifornii

Toyota Prius może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Ostatnio w Kalifornii Toyota pobiła nietypowy rekord i wpisała się do prestiżowej Księgi Rekordów Guinnessa
Nowa Toyota Prius Toyota Prius | Co nowego?

O jaki rekord chodzi? Amerykański oddział Toyoty ustanowił nowy Rekord Guinnessa w kategorii największej liczby samochodów biorących udział w... paradzie hybryd. Rekord pobito na lotnisku wojskowym w Alamedzie w Kalifornii, gdzie zebrało się 332 właścicieli Priusów.

Dlaczego wybrano akurat Kalifornię? Mieszkańcy Złotego Stanu wręcz uwielbiają hybrydę Toyoty - 40% wszystkich kupowanych w USA Priusów trafia właśnie do Kalifornii.

W rejonie Zatoki San Francisco mieszkają setki tysięcy właścicieli Priusów. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi chcieliśmy podkreślić ten fakt - powiedział Pete Carey, wiceprezydent i główny manager Toyota Motor Sales. - Postanowiliśmy uczcić ten rewolucyjny samochód i jego pionierskich użytkowników, którzy myślą perspektywicznie o problemie nadmiernej emisji dwutlenku węgla i skażenia środowiska.

Pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała kolejna generacja przyjaznego środowisku hitu. Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Już wiemy, jak wygląda konkurent Priusa

Hyundai Ioniq

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Super Bowl 2016 | Przejażdżka Toyotą Prius

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

Zdjęcie Samochodowe Czujniki Parkowania 4-sensory. Zdjęcie TOPCCD TOP-035 Zdjęcie Whitenergy Rozdzielacz gniazda zapalniczki 3 gniazda z wtyczką 10A 12V DC kabel 1m diody kontrolne 06758
Samochodowe Czujniki Parkow... TOPCCD TOP-035 Whitenergy Rozdzielacz gnia...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (11)
Toyota bije rekord Guinnessa podczas parady Priusów w Kalifornii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mariusz

  Oceniono 2 razy 2

  za oceanem hybrydy to już na porządku dziennym chociaż i na starym kontynencie hybrydowe toyoty zaczynają się robić popularne.

 • Gość: JKB

  Oceniono 4 razy 0

  w usa u siebie dbają o ekologię a potem niszczą porządek świata, mordercy w białych rękawiczkach

 • Gość: darry

  Oceniono 5 razy -1

  Kalifornia ogólnie stawia na eco samochody z tego co widzę. Mirai jak u nich wprowadzili to się coś w lekko ponad tydzień wszystkie egzemplarze rozeszły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX