Fisker Karma powróci pod nową nazwą

Już niedługo na rynek powróci Fisker Karma. Auto zmieni nazwę na Karma Revero i będzie pod każdym względem lepsze od poprzednika. Uda się osiągnąć sukces?
Rekordowy elektryczny Chevrolet Corvette Najszybszy elektryczny samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

Po głośnym upadku w 2013 roku firma Fisker Automotive wpadła w ręce chińskiego koncernu Wanxiang Group. Plotki o powrocie samochodu Fisker Karma pojawiały się raz za razem. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że marka powróci w 2016 roku, a nowi właściciele zdecydowali się zmienić nazwę. Fisker Automotive zostało zastąpione przez Karma Automotive. Marka chce się odciąć od niezbyt udanego poprzedniego projektu.

Teraz dowiadujemy się, że zmieniła się także nazwa samego samochodu. Fisker Karma zostanie zastąpiona przez Karma Revero. Auto ma zadebiutować na rynku jeszcze w wakacje 2016.

Produkcja zostanie przeniesiona z Finlandii do Kalifornii, a auto będzie wyposażone w zupełnie nowe, lepsze podzespoły. Dzięki współpracy z BMW, wskrzeszona firma ma dostęp do nowoczesnych baterii, ładowarek i silników elektrycznych.

Przypomnijmy, Fisker Karma był sportową limuzyną o mocy 403 KM, która pochodziła z dwóch silników elektrycznych o mocy około 200 KM każdy. Na pokładzie auta pracowała też dwulitrowa jednostka spalinowa, której jedynym celem było ładowanie akumulatorów. Nowe wcielenie modelu powinno zostać zaprezentowane już w najbliższych tygodniach.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

Tesla Model 3

INNE LINKI:

Tesla Model X | Wyczekiwana premiera

Porsche Mission E | Kolejny raz Porsche "zniszczyło" system

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genewy

Zdjęcie AEZ Valencia 7x16 5x100 ET35 Zdjęcie Dezent L 6,5x15 5x112 ET38 Zdjęcie Ford Cztery felgi stalowe 6,5x16'' 03/07gt 1752346
AEZ Valencia 7x16 5x100 ET35 Dezent L 6,5x15 5x112 ET38 Ford Cztery felgi stalowe 6...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (3)
Fisker Karma powróci pod nową nazwą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • augustianin

    Oceniono 4 razy 2

    Trzymam kciuki, może o zagrożeniu dla Tesli ciężko tu mówić, ale jeśli oferowany Revero będzie miał tak jak poprzednik silnik spalinowy jako generator baterii, to w jakimś stopniu będzie miał przewagę nad innymi elektrykami bez takich silników, bo pozwoli wyeliminować ten cały "range anxiety" :)

  • Gość: BSD

    Oceniono 3 razy -3

    Jedyne auto elektryczne/hybrydowe któremu kibicuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX