Evo kontra STi | Trzecia edycja "Wielkiego starcia"

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku na Torze "Kielce" odbyło się trzecie starcie SUBARU IMPREZA vs. MITSUBISHI LANCER. Kto wygrał tym razem?
Lancer Evolution XMitsubishi Lancer EVO XI | Garść plotek o nowym modelu

Do tego starcie dopuszczone są najmocniejsze modele Imprezy i Lancera. Utrzymana w konwencji rywalizacji, ma charakter happeningu, spotkania pasjonatów kultowych STI i EVO. Idea imprezy została oparta na odwiecznej rywalizacji znanej z rajdowych tras.

„III Wielkie starcie” ściągnęło rekordową liczbę uczestników. Przybyło więcej samochodów niż przewidzianych miejsc. Na Torze „Kielce” pojawiło się 40 załóg. Z powodu zapełnionej listy Subaru musiano wstrzymać zapisy. W odróżnieniu do poprzednich dwóch edycji tym razem pogoda dopisała. Zamiast deszczu było słońce i przyczepna nawierzchnia.

„Wielki starcie” ma na celu porównanie samochodów w atmosferze dobrej zabawy, zintegrowanie fanów i użytkowników obydwu modeli. Sama formuła imprezy zakładała przeprowadzenie prób z pomiarem czasu. Zasady są proste i przejrzyste. Nie ma podziału na klasy czy rodzaj opon. Są tylko dwie grupy: EVO i STI. Każdy z zawodników miał 7 przejazdów treningowych i 5 przejazdów pomiarowych. Pod uwagę branych było 10 najszybszych kierowców EVO i 10 najszybszych Imprez. Czasy sumowane są z 5 przejazdów pomiarowych. Finalnie zsumowany są czasy najszybszych pierwszych 10 zawodników każdej z drużyn z wszystkich pięciu przejazdów pomiarowych.

W tegorocznym „Wielkim starciu” zwycięstwo przypadło Mitsubishi EVO. Łączny czas przejazdów to 46 minut, 27 sekund i 50 setnych, zsumowany czas Subaru wynosił 49 minut, 10 sekund i 90 setnych. Indywidualnie najlepszym łącznym czasem może pochwalić się Grzegorz Waszkowski zasiadający za kierownicą Lancera.

Aktualny stan po trzech starciach: 2:1 dla Mitsubishi Lancer EVO.

Partnerzy:

Partnerem imprezy była firma 4Turbo, uznana na rynku marka zajmująca się obsługą techniczną samochodów klasy Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R vs Subaru WRX STI vs Mazda MX-5 | Sposób na emocje

Honda Civic Type R vs. Subaru WRX STI vs. Mazda MX-5

INNE LINKI:

Salon Tokio 2015 | Subaru WRX STI S207 | Sportowiec z krwi i kości

Subaru WRX STI 2018 | Powrót hatchbacka?

40 lat Mitsubishi w Polsce | Limitowana edycja Evo X

Nowy Lancer Evo może być hybrydą

Zdjęcie Alan 121 Zdjęcie CRE 8900 Zdjęcie PRESIDENT HENRY ASC
Alan 121 CRE 8900 PRESIDENT HENRY ASC
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info

Więcej o:
Komentarze (1)
Evo kontra STi | Trzecia edycja "Wielkiego starcia"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: aaa

    0

    fajna impreza. Żałuję tylko, że usłyszałem wiele niezbyt miłych rzeczy na temat Subaru i ich użytkowników wypowiedzianych przez kierowców i kibiców EVO, którzy są po prostu zarozumiali i chamscy. Wynik był oczywisty już po obejrzeniu pierwszej jazdy treningowej. Większość Subaraków nie miała nawet 300KM, przy czym nie było EVO, które miało poniżej 300KM.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX