Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Garść plotek, nowości w cennikach i sporo nowinek z Polski - pod tymi znakami minął kolejny tydzień

W mijającym tygodniu często spoglądaliśmy w przyszłość, trochę też plotkowaliśmy. W sieci pojawiły się informacje na temat sedana, którego miałoby zbudować Mini. Nową limuzynę szykuje też Opel, który przymierza się do wprowadzenia na rynek nowej Insigni. Volkswagen natomiast kontynuuje natarcie na segment SUV-ów. Nowy, duży przedstawiciel tej klasy, którego szkice prezentowaliśmy, to najprawdopodobniej zapowiedź nowego Touarega.

Sporo działo się w Polsce. Dzięki polskiej aplikacji niepełnosprawni kierowcy będą mogli stać się kierowcami klientów korzystających z Ubera. To spory krok naprzód w stronę aktywizacji zawodowej niedosłyszących i niesłyszących osób. Krokiem naprzód w stronę ekologii byłby wzrost popularności samochodów o napędzie alternatywnym, jak na przykład wodorowa Toyota Mirai, która w tym tygodniu przyjechała do Polski na specjalną prezentację.

W tym tygodniu nie zabrakło niestety informacji, których wolelibyśmy Wam nie przekazywać. Najważniejszą jest przyznanie się przez Mitsubishi do manipulowania wynikami zużycia paliwa w autach japońskiego koncernu. Do skandalu wywołanego przez Volkswagena jest co prawda daleko, ale faktem jest, że Japończycy oszukiwali swoich klientów, przy okazji łamiąc japońskie prawo. Prawo łamią też polscy kierowcy, którzy - wykorzystując lukę w przepisach - unikają srogiej kary za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym minimum o 50 km/h. Jak łatwe jest uniknięcie odebrania prawa jazdy pisaliśmy tu: Duża luka w przepisach.

Nie zabrakło też cen. Hyundai wycenił poliftingowe Santa Fe, Volvo odświeżone V40 i V40 Cross Country, a amerykański oddział Lincolna pochwalił się cennikiem Continentala. Przegląd wszystkich wiadomości znajdziecie poniżej.

Wizualizacja sedana Mini

Mini zbuduje sedana?

Wizualizacja Opla Insignii

Nowa Insignia już za rok?

Prototyp Porsche Panamera Shooting Brake

Nowa Panamera SB

Zotye SR8

Chińska kopia Macana

70-latka i Autopilot Tesli

Starsza pani kontra Tesla

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi sign in Frankfurt, September 15, 2014. A Frankfurt court earlier this month instituted a temporary injunction against Uber from offering car-sharing services across Germany. San Francisco-based Uber, which allows users to summon taxi-like services on their smartphones, offers two main services, Uber, its classic low-cost, limousine pick-up service, and Uberpop, a newer ride-sharing service, which connects private drivers to passengers - an established practice in Germany that nonetheless operates in a legal grey area of rules governing commercial transportation.    REUTERS/Kai Pfaffenbach/Files  (GERMANY - Tags: BUSINESS EMPLOYMENT CRIME LAW TRANSPORT)

Rewolucja w Uberze

Teaser SUV-a Volkswagena

Nowy SUV VW

Brabus G700 Widestar

Brabus G700 Widestar

Toyota uBox

Tozota uBox

BMW M2 i Gigi Hadid

M2 i piękna modelka

Toyota Yaris 2016

Jakie auta kupują Polacy?

Volkswagen Golf R 400 Concept

400-konny Golf R

Hyundai Santa Fe rok modelowy 2016

Santa Fe FL | Ceny

Lexus RX

Najlepsze wnętrza

Lexus LFA w LFA Centre of Excellence

Jak serwisują LFA?

NAIAS Detroit 2013 - Volkswagen CrossBlue Concept

Duży SUV VW przyłapany

Teaser Jaguara XF L

Jaguar JF L

WNętrze Peugeota 3008

Wnętrze 3008

Fiat 124 Spider

Fiat 124 | Ceny

Toyota Prius

5 gwiazdek dla Priusa

Aston Martin GT8

Aston Martin GT8

Ford F-150 Special Service Vehicle

Ford F-150 na służbie

Mercedes SLK pierwszej generacji

20 lat Mercedesa SLK

Alfa Romeo Giulia

Giulia trafiła do produkcji

Lincoln Continental

Continental wyceniony

Nowe Renault Koleos (Chiny)

Zupełnie nowy Koleos

Suzuki Baleno Euro NCAP

Dwie oceny dla Baleno

Mitsubishi Lancer 2016

Mitsubishi bije się w pierś

Toyota Mirai

Mirai przyjechał do Polski

Od maja policjanci zatrzymali już ponad 32 tys. praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym

Duża luka w przepisach

Volvo V40 FL 2016

Volvo V40 FL | Ceny