Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowa Toyota Prius to nie tylko wydajny napęd, dopracowana aerodynamika i niskie spalanie, ale także najwyższe oceny w testach zderzeniowych. Czy to hybryda idealna?
Nowa Toyota Prius Toyota Prius | Co nowego?

Nowa Toyota Prius została właśnie sprawdzona przez dwa najważniejsze amerykańskie ośrodki badawcze - rządowe National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) i Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). W obydwu testach hybryda zgarnęła najwyższe oceny. NHTSA nagrodziło Priusa pięcioma gwiazdkami (maksymalna ocena), a IIHS przyznało Toyocie najwyższy tytuł "Top Safety Pick+".

Za tak świetne wyniki odpowiada konstrukcja auta - nowe nadwozie jest sztywniejsze o 60% w porównaniu z poprzednią generacją.

Nie sposób też przejść obojętnie obok pakietu Toyota Safety Sense. Już w standardzie kierowca otrzymuje całą armię asystentów i systemów bezpieczeństwa. To m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), system wykrywania pieszych (PD), ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA), rozpoznawanie znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB), adaptacyjny tempomat (ACC) i system monitorujący zmęczenie kierowcy (SWS).

Po dopłacie w pakiecie Premium Prius wzbogaca się jeszcze o system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) i kolorowy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Już wiemy, jak wygląda konkurent Priusa

Hyundai Ioniq

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Super Bowl 2016 | Przejażdżka Toyotą Prius

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari F430 Cabrio - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Ford Mustang - Tor kartingowy Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Ford Mustang - Tor Toruń
Jazda za kierownicą Ferrari... Jazda za kierownicą Ford Mu... Jazda za kierownicą Ford Mu...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (5)
Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: DonKichot

  Oceniono 1 raz 1

  Prius to jak widać naprawdę bezpieczne auto. Szczególnie podobają mi się systemy Safety Sense, które mogą przyczynić się do uniknięcia wielu stłuczek i wypadków. System monitorowania martwego pola w lusterkach to rozwiązanie, które powinno być w każdym aucie zwłaszcza, że sezon motocyklowy coraz dłuższy. Szkoda tylko, że nie ma tego w podstawowej wersji.

 • Gość: andrzej

  Oceniono 1 raz 1

  sztywne nadwozie priusa sprawdza się doskonale jak widać po wynikach testów.

 • Gość: ASD

  Oceniono 3 razy 1

  Rozwalić tyle baterii jednym walnięciem w ścianę nie jest łatwo...

 • Gość: maciejka

  Oceniono 5 razy 1

  I niech ktoś mi powie że toyoty nie mają trwałych nadwozi. Takie testy mówią same za siebie.

 • Gość: miodek

  0

  W tym momencie stylistyka przestaje mieć dla mnie już jakiekolwiek znaczenie. Choć Prius jest niczego sobie, tu najważniejsza jest ekonomia jaką może się pochwalić a poza tym jak widać testy zderzeniowe przeszedł wzorowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX