Pierwszy kwartał w Polsce bez niespodzianek | Na nich nie ma mocnych

Kwiecień to czas podsumowań. Firmy publikują swoje wyniki sprzedaży w pierwszym kwartale roku. W Polsce bez większych niespodzianek
Skoda Octavia RS230 Skoda Octavia RS230 | Skoda pełna emocji!

W Polsce możemy zauważyć przyspieszenie w branży motoryzacyjnej. W marcu zarejestrowano nad Wisłą 39 229 samochodów osobowych, co jest wynikiem aż o 16,74% lepszym w porównaniu z marcem 2015.

Skoda dominuje w Polsce

Z dobrej sytuacji na rynku korzysta Skoda, która w samym tylko marcu sprzedała w Polsce aż 4250 samochodów - 1134 auta trafiły do klientów indywidualnych, a 3116 do flot. Cały pierwszy kwartał 2016 był dla Skody wyjątkowo udany. Marka potwierdziła swoją dominację w Polsce i z wynikiem 12,6% udziału w rynku utrzymuje pozycję lidera.

Za świetne wyniki odpowiadają przede wszystkim trzy modele: Fabia, Octavia oraz Rapid. Tak wyglądała ich sprzedaż w styczniu, lutym i marcu.

- Skoda Octavia: 4 245 szt. (+ 11,4%)

- Skoda Fabia: 3 978 szt. (+ 51,5%)

- Skoda Rapid: 2 246 szt.

Skoda Rapid Spaceback 2015

Od Europy po Chiny - Skoda nie zdejmuje nogi z gazu

Skoda utrzymuje świetne tempo rozwoju nie tylko nad Wisłą. Pierwszy kwartał 2016 to zdecydowanie najlepsze pierwsze 3 miesiące roku w historii marki. Na całym świecie Czesi sprzedali aż 276 600 samochodów, co oznacza wzrost o 4,3% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015.

Czeska marka Volkswagena notuje wzrost sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach. W Europie Zachodniej słupki podskoczyły o 8,5% (115 000 szt. w I kwartale), w Europie Centralnej o 6,8% (46 100 szt.), a w Chinach o 5,2% (75 400 szt.).

W skali globalnej Skoda odnotowuje wzrosty sprzedaży swoich kluczowych modeli:

- Skoda Superb: + 69,8%

- Skoda Fabia: + 28,5%

- Skoda Yeti: + 16,9%

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | Duży SUV Czechów zbliża się wielkimi krokami

Skoda VisionS

INNE LINKI

Seat Ateca | Tak wygląda SUV Seata

Skoda zbuduje Autodrom

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Więcej o:
Komentarze (6)
Pierwszy kwartał w Polsce bez niespodzianek | Na nich nie ma mocnych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Piotrek

  Oceniono 2 razy 2

  Również wzrost sprzedaży skody w Europie jest niższy niż przeciętny wzrost dla wszystkich marek więc to tak naprawdę spadek .

 • holtzwagen

  Oceniono 1 raz 1

  Żenujący, smutny, nieobiektywny tekst jawnie na zamówienie VAG i Skody. Te "niesamowite sukcesy" powodują że Skoda traci udział w rynku, bo reszta ma "większe sukcesy". O tym jakoś już nie napisano...

 • Gość: Jacek

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejne kłamstwo na tym portalu w ostatnich dniach.

  Kilka dni temu sugerowaliście w artykule, że Skoda Superb wygrała Red Dot Award podczas gdy wygrała, w ogóle nie wspomniana, Kia Optima.

  Teraz sugerujecie nie wiadomo jakie sukcesy sprzedażowe Skody, więc znając już was sprawdziłem i te świetne wyniki Skody w Chinach to: 1% udziału w rynku i wzrost sprzedaży na poziomie wzrostu sprzedaży wszystkich innych w Chinach, więc raczej powiedziałbym - znikomy udział w rynku Chińskim się nadal utrzymuje i ani drgnie.

  Teoretycznie piszecie prawie prawdę, ale przedstawioną w ten sposób i ukrywając istotne fakty, żeby sugerować artykułem kłamliwy pogląd na dany temat. Ile wam płaci Skoda za takie artykuliki? Po 200zł was kupili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX