Japońska Godzilla pobiła rekord należący do Polaka

Przez kilka dni Nissan utrzymywał wszystkich w niepewności. Tematem był rekord, który pobił Nissan GT-R. Teraz już wszystko wiadomo. Driftujący GT-R poprawił wynik należący do Jakuba Przygońskiego
Nissan Juke RSand Juke RSand | Pustynna bestia

Po kilku dniach niepewności dowiedzieliśmy się w końcu, że nowy Nissan GT-R zdobył tytuł najszybciej driftującego samochodu na świecie. W próbie bicia rekordu Guinessa wystąpił egzemplarz przygotowany przez specjalistów z Nismo przy pomocy GReddy Trust, a za kierownicą usiadł Masato Kawabata, czyli japoński mistrz driftingu.

Podczas próby na lotnisku Fujairah International Airport w Zjednoczonych Emiratach Arabskich udało mu się uzyskać prędkość 304,96 km/h wprowadzając samochód w poślizg pod kątem 30 stopni.

Japońska maszyna skrywa pod maską 1380 KM maksymalnej mocy, która jest przekazywana na tylną oś. Samochód był przez kilka miesięcy intensywnie testowany przez Kawabatę na japońskim torze Fuji Speedway.

Dotychczasowy rekord Guinessa w tej dziedzinie należał do Polaka, Jakuba Przygońskiego. Ustanowił go w zeszłym roku przy pomocy zmodyfikowanej Toyoty GT-86, którą pojechał w uślizgu z prędkością 217.973 km/h.

Zobaczcie, jak wyglądało bicie rekordu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Nissan GT-R | Godzilla się wściekła

Nissan GT-R

INNE LINKI:

Nissan Navara z silnikiem GT-R

Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Koenigsegg Regera | Bugatti na celowniku

Tuning | AG Alligator | Najbrzydsze BMW X6 na świecie

Zdjęcie Garmin NUVI 42 Europa Zdjęcie NAVROAD ENOVO S6 Europa Zdjęcie Smart SG736 Polska
Garmin NUVI 42 Europa NAVROAD ENOVO S6 Europa Smart SG736 Polska
Porównaj ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info