GT-R od Nismo pobił rekord świata. Jaki? Nie wiadomo

Nissan wypuścił wideo-teaser, na którym chwali się ustanowieniem nowego rekordu świata. O co może chodzić?
Nissan Juke RSand Juke RSand | Pustynna bestia

Nissan GT-R Nismo to prawdziwa bestia. Motorem napędowym jest znany silnik 3.8 V6, ale tym razem dzięki z dwóm turbinom z GT3 i nowemu mapowaniu generujący pełne 600 KM mocy i 652 Nm momentu obrotowego. Nissan GT-R już nie raz udowodnił, że jest mistrzem w efektywnym wykorzystywaniu posiadanej mocy. Nie inaczej jest tym razem. Przyspieszenie 0-100 km/h to około 2,5 sekundy.

Zawieszenie Nismo jest wzorowane na tym z wyścigowego GT-R GT3, aerodynamika została poprawiona, a tylny spoiler generuje o 100 kg większą siłę docisku, niż ten ze "zwykłego".

Teraz Nissan za sprawą swojego bliskowschodniego oddziału zapowiada, że GT-R Nismo pobije rekord świata. O co dokładnie chodzi, dowiemy się już niedługo. Na teaserze widzimy podgrzewające atmosferę słowa "coming soon".

Nissanowi GT-R Nismo bicie rekordów nie jest obce. W 2013 roku Godzilla przejechała Północną Pętle w 7:08.679. To do dnia dzisiejszego jeden z najlepszych wyników samochodu dopuszczonego do ruchu.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Nissan GT-R | Godzilla się wściekła

Nissan GT-R

INNE LINKI

Nissan Navara z silnikiem GT-R

Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Koenigsegg Regera | Bugatti na celowniku

Tuning | AG Alligator | Najbrzydsze BMW X6 na świecie

Zdjęcie Jazda za kierownicą Chevrolet Corvette - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari F430 Cabrio - Tor Poznań Zdjęcie Jazda za kierownicą Ford Mustang - Tor kartingowy Poznań
Jazda za kierownicą Chevrol... Jazda za kierownicą Ferrari... Jazda za kierownicą Ford Mu...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info