Porsche winne śmierci Paula Walkera? Jest wyrok sądu

Paul Walker (aktor znany z roli w "Szybkich i wściekłych") i Roger Rodas zginęli w wypadku samochodowym w 2013 roku. Rodziny oskarżyły o śmierć bliskich Porsche. Sąd właśnie zakończył proces
Datsun 240Z Sung Kang'a Sung Kang i Datsun 240Z | Marzenie, do którego natchnął go Paul Walker

Wdowa po Rogerze Rodasie (to on kierował Porsche tego feralnego dnia) oraz córka Paula Walkera, Meadow, postanowiły pozwać Porsche, oskarżając niemieckiego producenta o to, że to z jego winy wypadek zakończył się tragicznie. Pierwsza pozew do sądu złożyła Kristine Rodas. Sędzia Philip Gutierrez uznał jednak, że Porsche nie jest winne śmierci Walkera i Rodasa, a dowody przedstawione przez prawników Kristine Rodas określił mianem "niewystarczających".

Przedstawiciel Rodas, adwokat Mark Geragos, zapewnił, że błyskawicznie złoży odwołanie od decyzji sądu. Pozew córki Paula Walkera wciąż czeka na rozprawę.

Ustalenia policji

Decyzja obu pań o oskarżeniu Porsche mogła dziwić od samego początku, ponieważ kalifornijska policja i szeryfowie ustalili, że powodem wypadku była nadmierna prędkość, a nie usterki mechaniczne auta. Według policji kierowca Roger Rodas jechał 150 km/h w strefie, gdzie ograniczenie prędkości to 72 km/h. Co więcej, Porsche Carrera GT (rocznik 2005), którym jechali Rodas i Walker, miało założone dziewięcioletnie opony. Meadow Walker i jej prawnicy twierdzą, że prędkość samochodu tuż przed wypadkiem nie przekraczała 114 km/h.

Oskarżenie

Oskarżenie uderzało bezpośrednio w Porsche. Ze złożonych w sądzie papierów możemy wyczytać, że "Porsche Carrera GT to niebezpieczny samochód, który nie powinien być dopuszczony na drogi". Kristine Rodas oraz Meadow Walker zarzucały Porsche, że Carrera GT nie ma podstawowego wyposażenia, które dba o bezpieczeństwo kierowcy i pasażera, a które jest standardem w innych wyścigowych samochodach, a nawet w znacznie tańszych, drogowych modelach Porsche.

Głównie chodzi tu o zabezpieczenia przed wybuchem pożaru. Raport koronera stwierdza, że aktor zginął nie od bezpośredniego uderzenia, a właśnie od ognia, który dopełnił dzieła zniszczenia. Porsche zostało także oskarżone, że kabina nie była dostatecznie wzmocniona, by wytrzymać uderzenie przy dużej prędkości, a także, że inżynierowie Porsche nie zadbali o bezpieczeństwo kierowcy i pasażera przy uderzeniach bokiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Volkswagen Passat B6

INNE LINKI:

Córka Paula Walkera chce kontynuować dzieło ojca. Założyła fundację

Kolekcja aut Paula Walkera na sprzedaż

Tesla Model 3 | Najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat

Bugatti Chiron | Cesarz powrócił!

Więcej o:
Komentarze (99)
Porsche winne śmierci Paula Walkera? Jest wyrok sądu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Bart

  Oceniono 77 razy 71

  Nie no, pewnie, że porsche jest winne. Prędkość nie miała tu nic do rzeczy.
  Myślę, że każdy poszkodowany w wypadku, w którym świadomie została przekroczona prędkość, powinien złożyć wniosek do sądu o odszkodowanie od producenta pojazdu, którym jechał. Bylibyśmy bogaci.

 • abtmarketing

  Oceniono 58 razy 54

  A poza tym, nie podsuwajcie pomyslow pewnemu redaktorowi motoryzacyjnemu, ktory moze teraz wpasc na pomysl, zeby pozywac Ferrari. A tak w ogole, to skonczyl sie proces redaktora motoryzacyjnego juniora?

 • kocurxtr

  Oceniono 44 razy 44

  a Ziemia nie jest winna, że sie kręciła ?
  może by nie zjechali z drogi...

 • Gość: joka

  Oceniono 50 razy 42

  Powodem śmierci Walkera jest to że sam uwierzył w te rozrywkowe filmy w których występował...
  Szybcy i wściekli w realnym życiu wcześniej czy później stają się martwi...

 • Paweł Kotlarski

  Oceniono 40 razy 26

  A to nie jest przypadkiem wina Tuska?? U nas każdy wypadek komunikacyjny to wina Tuska, ostatni wyglądający podobnie (tylko prędkość była większa ale opony też stare) to też wina Tuska więc prawnicy w USA mogą się na to powołać.

 • zalep

  Oceniono 23 razy 21

  Producent winne. A czemu ja winien? Uciekasz ze szkoły żeby pisać do gazety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX