Rekordowe wyniki Skody w 2015 roku

Skoda ujawniła swoje dokładne wyniki finansowe w 2015. Okazuje się, że był to rekordowy rok w historii czeskiej marki
Skoda Octavia RS230 Skoda Octavia RS230 | Skoda pełna emocji!

Dobra passa Skody zdaje się nie mieć końca. Nasi południowi sąsiedzi zaliczyli kolejny rekordowy rok z rzędu. W ubiegłym roku Skoda dostarczyła aż 1 056 000 samochodów, co jest wzrostem o 1,8% w porównaniu z rokiem 2014. Czesi cieszą się tym bardziej, że lepsza sprzedaż wpłynęła na poprawę wszystkich najważniejszych wskaźników finansowych.

Skoda skończyła rok 2015 z zyskiem netto na poziomie 708 milionów euro. W 2014 było to "tylko" 665 milionów, a więc Czechom udało się poprawić aż o 6,5%.

Tak prezentują się opublikowane właśnie wyniki Grupy Skoda Auto:

Wyniki Grupy Skoda Auto

"2015 był dobrym rokiem dla Skody. Pomimo wyzwań stawianych przez rynek, firma pozostawała na pierwotnie założonym kursie przez cały rok fiskalny, kończąc go z nowymi rekordami dostaw, dochodów i zysków. Skoda wchodzi na nowy poziom - nasz sukces będzie kontynuowany. Przemysł motoryzacyjny jako całość stoi przed wielkimi wyzwaniami. W tym środowisku Skoda będzie kontynuowała wzrost swoich wyników przez cały 2016 rok, skupiając się na planie rozwoju "Strategii 2025". - skomentował świetny rok Prezes Zarządu Skody Bernhard Maier

Skoda VisionS

W 2015 roku zdecydowanie najważniejszą premierą Skody był przestronny i wygodny model Superb. W 2016 wszystkie siły zostały przerzucone na nowego SUV-a marki. Auto o spodziewanej nazwie Kodiak będzie konstrukcyjnym bliźniakiem przedłużonego Tiguana. Czego możemy się spodziewać od strony stylistycznej zwiastował VisionS z Genewy.

Dużego SUV-a Czechów zobaczymy już w październiku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb vs. VW Passat | Konfrontacja | Wojna domowa

Skoda Superb 2.0 TDI vs. Volkswagen Passat 2.0 TDI

INNE LINKI

Skoda | Od kwietnia bezprzewodowo

Skoda zbuduje Autodrom

Volkswagen Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

Seat Ateca | Tak wygląda SUV Seata

Więcej o: