Kuloodporne radiowozy Forda

Ford zamierza zadbać o bezpieczeństwo policjantów patrolujących okolice w modelach Interceptor oraz Utility. Już niebawem na amerykańskie ulice wyjadą egzemplarze z dodatkowym opancerzeniem, spełniającym czwarty poziom ochrony balistycznej
Volkswagen Passat Alltrack Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

Nowe egzemplarze modelu Interceptor oraz Utility, pracujące dla amerykańskiej policji, już na etapie produkcji w fabryce będą wyposażone w ochronę balistyczną, która zapewni ochronę w przypadku ostrzału z broni o 30 milimetrowym lub większym kalibrze.

Amerykański producent przyznaje, że ostrzał radiowozów przy pomocy ostrej amunicji nadal zdarza się rzadko, ale z roku na rok coraz częściej dochodzi do takich sytuacji. Co więcej, oficerowie policji częściej pytają o możliwość dodatkowego zabezpieczenia samochodów.

Dlatego w modelach Interceptor pojawi się ochrona balistyczna IV poziomu. Dotychczas, na specjalne życzenie amerykańskie radiowozy były wyposażone w ochronę trzeciego stopnia. Nie wiadomo, ile będzie kosztować uzbrojenie pojedynczego egzemplarza.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang Interceptor | 777-konny radiowóz

Steeda Interceptor Mustang

INNE LINKI

Chevrolet Corvette | To nie Need For Speed, to niemiecka policja

Ford wchodzi w Allroad

Ford Kuga | Czas na poważny facelifting

Radiowozy policji w Dubaju

Zdjęcie ENEOS PREMIUM ULTRA 5W30 4L Zdjęcie GM 10W40 5L Zdjęcie PLATINUM CLASSIC SEMISYNTHETIC 10W40 1L
ENEOS PREMIUM ULTRA 5W30 4L GM 10W40 5L PLATINUM CLASSIC SEMISYNTHE...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: