Ponad 8 mln zł za 20 limuzyn dla VIP-ów. Przetarg rozstrzygnięty

Jak informuje RMF FM, Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło już przetarg na 20 nowych limuzyn dla VIP-ów. Zwycięskie okazały się Audi A8 L
 3 tony masy, karoseria z dwuwarstwowej stali i "Niezniszczalne opony" i inne elementy prezydenckiej limuzyny

Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. wygrało przetarg na dostarczenie 20 limuzyn dla BOR. Wartość zamówienia przekroczy 8 mln zł. Jak zatem łatwo policzyć, średnia cena nowych samochodów VIP-ów wynosi około 400 tys. zł. Warszawska spółka mająca w swoim portfolio samochody marek Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda pokonała firmę Zeszuta, która produkuje zabudowy specjalne oraz jest dilerem marki Mercedes w Radomiu.

Ograniczona liczba oferentów wynikała z konkretnie sprecyzowanych warunków, jakie musiały spełniać samochody. To m.in. przynajmniej 5,2 m długości i 3,1 m rozstawu osi, silnik benzynowy o mocy minimum 408 KM, napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów z możliwością ręcznej zmiany przełożeń. Lista wyposażenia dodatkowego obejmowała niespełna 80 dodatków, na których znajdowały się m.in.: system multimedialny umilający podróż pasażerom siedzącym z tyłu z telewizją i odtwarzaczem DVD; lodówkę na napoje; skórzaną tapicerkę na przednich, wentylowanych fotelach oraz tylnej kanapie.

Takie wymagania spełniały trzy samochody:
- Znajdujące się w ofercie spółki Porsche Inter Auto zwycięskie Audi A8 L quattro z 4-litrowym silnikiem TFSI o mocy 435 KM (od 484 tys. zł brutto).
- Znajdujący się w ofercie firmy Zeszuta Mercedes S500 4MATIC za minimum 526 tys. zł brutto.
- BMW 750Li xDrive z silnikiem o mocy 460 KM (od 506 tys. zł brutto).

Dokumenty, do których dotarło RMF FM, sugerują, że w przetargu brał udział przynajmniej jeszcze jeden oferent. Jak informowała wcześniej "Gazeta Prawna", była nim spółka Auto Fus, w której ofercie znajduje się trzecie z wymienionych powyżej aut. Najwyraźniej oferta przedstawiona przez warszawskiego dilera BMW nie spełniła wszystkich wymagań określonych przez BOR, bo nie dokonano jej oceny.

Przetarg ogłoszono jeszcze przed tym, gdy w pędzącej po autostradzie prezydenckiej limuzynie pękła opona. Zwycięzca przekonał BOR przede wszystkim ceną. Biuro nie potwierdziło tej informacji, odsyłając do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSWiA nie odpowiadało na nasze telefony.

ZOBACZ TAKŻE:

Brakuje 100 mld zł na nowe drogi. Ale rząd ma plan

MIB: Wybudujemy wszystkie zaplanowane drogi

INNE LINKI:

Poznasz samochód po fragmencie karoserii? [QUIZ]

Prześwietlamy ceny | Audi

Nowe Audi Q5 na ostatniej prostej

Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Więcej o:
Komentarze (243)
Ponad 8 mln zł za 20 limuzyn dla VIP-ów. Przetarg rozstrzygnięty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mox

  Oceniono 202 razy 176

  "Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie". Prezydent drwi z obywateli ??

 • punter

  Oceniono 113 razy 99

  A w opcji jest system zdalnego sterowania z Nowogrodzkiej pasażerem tego autka i zapasowy długopis do podpisywania, co mu podsuną ?

 • benkenobik

  Oceniono 97 razy 83

  A drzwi niech mają przezroczyste by lampasy na dresach było widać....
  Mniej więcej ten sam poziom dzisiejsze "VIPy" reprezentują co dresiarze.....

 • smpoz81

  Oceniono 105 razy 81

  Dlaczego nie wybrano polskich samochodów, tylko niemieckie ? Dlaczego nasz prawdziwie polski rząd daje zarobić Niemcom? Przecież właściciel Polski - Jarosław Kaczyński (Naczelny Wódz Najwyższego Porządku) tyle razy mówił, że wszystko co niemieckie to zło wcielone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX