SUV Koenigsegga? Szef odpowiada: "To fundamentalnie błędne auta!"

Nie wszystkich dopadła obsesja na punkcie SUV-ów i crossoverów. Dzisiejszej modzie opiera się Christian von Koenigsegg
Sergio Marchionne Sergio Marchionne : "SUV Ferrari? Najpierw musielibyście mnie zastrzelić!"

W motoryzacji nie ma już świętości, a SUV-y zawładnęły umysłami najważniejszych osób w branży. Obsesja nie ominęła nawet producentów samochodów sportowych. Kiedyś Porsche Cayenne wzbudzało kontrowersje i przyprawiało miłośników marki ze Stuttgartu o ból głowy. Teraz SUV-y nie dziwią już nikogo. Swoje auto w tym segmencie ma już Bentley, Jaguar, Maserati... Na horyzoncie widać crossovery od Astona Martina i Rolls-Royce'a, lada chwila na naszych drogach pojawi się Lamborghini Urus.

Jednak wciąż są bastiony, które opierają się SUV-om. Niedawno Sergio Marchionne kategorycznie wykluczył SUV-a Ferrari, teraz dołącza do niego spec od supersamochodów ze Szwecji, Christian von Koenigsegg. Zapytany o SUV-a w ofercie swojej marki, Koenigsegg postawił sprawę bardzo jasno.

- Myślę, że rynek zaakceptowałby taki samochód. Ale ja po prostu nie jestem fanem SUV-ów. Jak dla mnie są one fundamentalnie błędne. Oczywiście, moglibyśmy je sprzedawać i czerpać zyski, ale nie chcę tego robić - powiedział.

Tak więc wszystkich, którzy czekali na superszybkiego SUV-a ze Szwecji, musimy zmartwić. Dla miłośników bezkompromisowych supersamochodów to dobre wieści - Koenigsegg dalej będzie się skupiał tylko na niesamowitych projektach pokroju Regery, Agery czy One:1.

ZOBACZ TAKŻE:

Koenigsegg Regera | Bugatti na celowniku

Koenigsegg Regera

Zdjęcie MIO SPIRIT 4900 Polska Zdjęcie MIO SPIRIT 4970 Europa Zdjęcie TOMTOM START 40 Europa
MIO SPIRIT 4900 Polska MIO SPIRIT 4970 Europa TOMTOM START 40 Europa
Sprawdź ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info