Salon Genewa 2016 | Dwie nowości Lotusa

Do startu targów motoryzacyjnych w Genewie zostało już tylko kilka dni. Brytyjska marka zaprezentuje w Szwajcarii dwa nowe modele
Pierwszy crossover Lotusa coraz bliżejPierwszy crossover Lotusa coraz bliżej

Na razie informacje na temat premier Lotusa są tajemnicą. Dyrektor zarządzający marki, Jean-Marc Gales zdradził jedynie, że w Szwajcarii zostanie ujawniona najszybsza gama modeli produkowanych seryjnie.

W sumie na stoisku Lotusa będzie miejsce dla czterech samochodów. Dwa z nich już znamy. Jest to 3-Eleven oraz Elise Cup 250. Pozostałe dwa są na razie w owiane tajemnicą. Niektóre źródła mówią, że jedną z tych premier może być model Evora 400 Roadster. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat tego samochodu, ale w zeszłym roku na targach w Genewie zaprezentowano model Evora 400 Coupe. Auto było wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,5 litra. Maksymalna moc tej jednostki to 400 KM i 410 Nm szczytowego momentu obrotowego. Takie parametry pozwolą na sprint do setki w 4,1 sekundy oraz prędkość maksymalną 299 km/h.

Niewykluczone, że kolejną premierą Lotusa będzie wyścigowa wersja Evory. Drugą propozycją może być odświeżona wersja modelu Exige. Ten ostatni mógłby wykorzystać jednostkę napędową ze wspomnianego wcześniej modelu Evora 400.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Exige 360 Cup | Tylko 50 sztuk

Lotus Exige 360 Cup | Tylko 50 sztuk

Zdjęcie AUDIOMEDIA AMR312 Zdjęcie DIGNITY HT-868 Zdjęcie Peiying PY-3138
AUDIOMEDIA AMR312 DIGNITY HT-868 Peiying PY-3138
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (2)
Salon Genewa 2016 | Dwie nowości Lotusa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: 123123123123

    Oceniono 1 raz 1

    Wielki szum, że będą dwa nowe modele, a okaże się, że przygotują roadstera Evory i jakąś mozniejszą wersję Elise. Czyli tak na prawdę nie będzie żadnego nowego modelu, tylko kolejna wersja już istniejącego. To samo robi Aston Martin, raz na 4-5lat pokaże prawdziwy nowy model, a co roku pokazuje niby ''nowe modele'' a to tylko przemalowane i lekko przerobione stare modele.
    Lotus już z 5lat temu mówił, że szykują premiery 5 albo 6 nowych modeli, jak na razie mamy dwa modele Evora, Elise/Exige.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX