Lexus LF-FC dopiero w 2020

W zeszłym roku na targach w Tokio Lexus zaprezentował koncepcyjnego sedana w segmentu premium. Wygląda na to, że na nowy model trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest dopiero za cztery lata
Lexus LC 500 Lexus LC 500 | Futurystyczny koncept trafia do produkcji

Japoński producent zamierza do końca tej dekady wprowadzić do swojej gamy samochody zasilane wodorem. Ten model jest częścią tego planu. W koncepcyjnym projekcie przewiduje się umieszczenie wysoko-wydajnego układu napędowego zasilanego wodorem. O osiągach nie wiadomo na razie zbyt wiele.

Jeden silnik będzie napędzał tylną oś, podczas gdy w przedniej zostaną umieszczone dwa mniejsze zasilające każde z kół. Wszystko po to, żeby idealnie rozłożyć masę tego samochodu.

Auto będzie wyposażone w system automatycznego kierowania. Wszystko po to żeby zredukować zmęczenie kierowcy, a także polepszyć bezpieczeństwo na drogach. Rozwiązanie będzie działać podczas jazdy na autostradzie. Komputer zajmie się utrzymaniem pasa ruchu oraz odpowiedniej odległości od poprzedzającego auta. W razie potrzeby będzie mogło wyprzedzić lub ominąć innych uczestników ruchu.

Lexus RC-F | Test | Przepis (nie) na sukces

Kolejną nowością w tym modelu będzie obsługa różnych urządzeń za pomocą gestów. Specjalny interfejs będzie monitorował zachowanie kierowcy i tłumaczył jego komunikaty na język zrozumiały dla maszyny.

Nowy model LF-FC będzie miał za zadanie zastąpić Lexusa LS i stanie do walki z takimi tuzami segmentu premium jak Mercedes Klasy C, BMW Serii 7 czy Audi A8. Jednak najnowsze doniesienia od japońskiego producenta mówią o tym, że auto pojawi się nie szybciej jak w 2020 roku. Zatem pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus IS | Tekturowe Origami MEM

Zdjęcie CB Midland 210 DS Zdjęcie President Truman ASC Zdjęcie SUNKER ELITE ONE
CB Midland 210 DS President Truman ASC SUNKER ELITE ONE
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info