Toyoty do serwisów

Prawie 16 tys. Toyot RAV4 zostanie wezwanych do serwisów. Problemem są pasy bezpieczeństwa, które podczas nagłego hamowania mogą zostać przerwane
Toyota RAV4 ma już 20 latToyota RAV4 ma już 20 lat

Niektóre Toyoty RAV4, wyprodukowane w Japonii w okresie od 26.05.2005 r. do 20.11.2012 r., mogą nie być bezpieczne dla użytkowników - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Powodem są 3-punktowe pasy bezpieczeństwa przeznaczone dla pasażerów siedzących po bokach w drugim rzędzie siedzeń. Fragment pasa przebiega w pobliżu metalowych elementów podstawy siedziska. Podczas kolizji z dużą prędkością i z określonego kierunku może dojść do kontaktu pasa z podstawą i jego przerwania. W rezultacie wzrasta ryzyko nieskutecznej ochrony pasażerów przed skutkami zderzenia.

Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 15 098 samochodów. Właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu bezpłatnego montażu plastikowej osłony metalowej ramy siedziska.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny, powinien niezwłocznie powiadomić o tym UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWA TOYOTA PRIUS - PIĘKNA CZY BESTIA?

Toyota Prius 2016

Zdjęcie Dywaniki samochodowe Alfa Romeo 147 (D104) Zdjęcie Dywaniki samochodowe GOODYEAR (75531) Zdjęcie MAT-GUM Dywaniki Samochodowe przód 4610
Dywaniki samochodowe Alfa R... Dywaniki samochodowe GOODYE... MAT-GUM Dywaniki Samochodow...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (2)
Toyoty do serwisów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Mariusz

    Oceniono 3 razy 3

    Ale to z tego co widzę jest tylko jakieś prawdopodobieństwo że te pasy mogą być niebezpieczne. Takie gdybanie trochę. Ale dobrze że serwisują te samochody.

  • Gość: seba

    Oceniono 2 razy 0

    Trzeba tutaj pochwalić Toyotę za taką akcję. Nie wiem czy inne koncerny by tak chętnie sie za coś takiego zabrały. Pasy pasami ale to bardzo ważna sprawa, widać, że dbają o bezpieczeństwo klienta. Swoją drogą Rav4 będzie teraz bardziej bezpieczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX