Salon Genewa 2016 | Bentley Flying Spur V8 S | Wariant pośredni

Na pewno wielu z Was zna ten problem. Idziecie do salonu Bentleya po Flying Spur, ale wersja V8 jest za słaba, a potężne W12 to już lekka przesada. Nigdy więcej! Bentley przyszykował wersję pośrednią
Bentley Mulsanne Cabrio | A jednak powstanieBentley Grand Convertible | Gotowy do produkcji

Już podczas Salonu Samochodowego w Genewie Brytyjczycy pokażą podrasowanego Bentleya Flying Spur V8. Wraz z literą "S" Bentley dostanie porządny zastrzyk mocy. We wzmocnionej wersji 4-litrowa V-ósemka BiTurbo generuje 521 KM mocy i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego przy 1700 obrotów. Silnik współpracuje z 8-stopniową, automatyczną skrzynią ZF, która przekazuje 40% momentu na koła przedniej, a 60% na koła tylnej osi.

Większa liczba koni przełożyła się na przyspieszenie do pierwszej setki lepsze o 0,3 sekundy. Dla Flying Spur V8 S 100 km/h to kwestia zaledwie 4,9 sekundy. Co więcej, majestatyczny Bentley może rozpędzić się do 306 km/h. Bentley zachwala model V8 S, że został tak zestrojony, by dawać jak największą frajdę z jazdy. W przedpremierowych informacjach mowa jest o lepszym prowadzeniu, bardziej czułym zawieszeniu i szybszej reakcji na gaz. W Genewie powinniśmy dowiedzieć się, co dokładnie kryje się pod tymi słowami.

Z wyglądu Bentleya Flying Spur V8 S rozpoznamy po leciutko przeprojektowanym, czarnym grillu oraz dyfuzorze z tyłu i drobnych ciemnych akcentach. Standardowo Bentley stoi na odświeżonych 20-calowych felgach, ale w opcjach znajdą się większe, czarne dwudziestki jedynki Mulliner Driving Specification. We wnętrzu również nie ma co spodziewać się rewolucji - ot delikatne zmiany, aby odróżnić V8 S od podstawowego Flying Spur.

ZOBACZ TAKŻE:

BENTLEY BENTAYGA | WIELKA PREMIERA

Bentley Bentayga

Zdjęcie BECKER Ready.5 LMU Europa Zdjęcie MIO SPIRIT 4900 Polska Zdjęcie TOMTOM START 60 Europa
BECKER Ready.5 LMU Europa MIO SPIRIT 4900 Polska TOMTOM START 60 Europa
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: