Nissan Leaf z 250-kilometrowym zasięgiem

Nissan opublikował nową sesję zdjęciową i wideo z Leafem o przedłużonym zasięgu. Elektryczny japończyk jest gotowy na podbój Europy
Nissan Kicks Concept  Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Nissan jest dumny z dwóch rzeczy: wyraźnie poprawionego zasięgu oraz szerokiej możliwości łączności z samochodem. Oczywiście za pomocą smartfona.

Największą nowością w Nissanie Leaf jest zestaw nowych baterii (30 kWh), dzięki którym zasięg popularnego elektryka wzrósł do rozsądnych 250 kilometrów na jednym ładowaniu. To wynik lepszy o 26% w porównaniu z podstawową wersją Leafa. Jak zapewniają Japończycy, żaden bezpośredni konkurent z tej półki cenowej nie może się z ich autem równać.

Nowy Nissan Leaf 30 kWh jest doskonałym przykładem pionierskiej i innowacyjnej duszy Nissana. Nieustannie staramy się przesuwać granice tego, co jest możliwe dzięki technologii bezemisyjnej jazdy. Wciąż idziemy dalej, a z nami nasi klienci. - mówi szef europejskiego oddziału Nissana, Gareth Dunsmore.

Nie bez powodu Leaf został zabrany przez Nissana w tak nieprzyjazne rejony Skandynawii. Producent chce pokazać, że został wyposażony w najnowsze technologie, które chronią elektryka przed najniższymi temperaturami. Baterie w końcu bardzo nie lubią mrozu, ale Nissan twierdzi, że dołożył wszelkich starań, aby Leaf sprawdził się nawet w najcięższych warunkach. Druga sprawa to nowoczesny system łączności z samochodem Nissan Connect EV. Dzięki niemu kierowca może komunikować się ze swoim samochodem za pomocą smartfona i, przykładowo, włączyć ogrzewanie, nie wychodząc z domu.

Poprawionego Leafa możemy zobaczyć na wideo:

ZOBACZ TAKŻE:

SUV Nissana szaleje w śniegu

Nissan Rouge Warrior Concept

Zdjęcie Dywaniki samochodowe Alfa Romeo 147 (D104) Zdjęcie Dywaniki samochodowe GOODYEAR (75531) Zdjęcie Frogum Dywaniki samochodowe gumowe do Peugeot 308
Dywaniki samochodowe Alfa R... Dywaniki samochodowe GOODYE... Frogum Dywaniki samochodowe...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info