Salon Genewa 2016 | Peugeot Traveller i-Lab VIP | Pokaz możliwości

Peugeot, Citroen i Toyota wprowadzają na rynek swoje nowe dostawczaki. Francuzi doszli do wniosku, że Salon Samochodowy w Genewie to najlepszy moment na promocję
Peugeot Traveller Nowe dostawczaki | Kolejne trojaczki PSA i Toyoty

Citroen SpaceTourer, Peugeot Traveller i Toyota ProAce to nowe trojaczki połączonych francusko-japońskich sił. Wcześniej koncern PSA i Toyota produkowali wspólnie miejskie maluchy, C1, 107 oraz Aygo, a teraz wzięli się za samochody dostawcze. W ofercie Peugeota i Citroena nowe dostawczaki zastąpią odpowiednio modele Expert oraz Jumpy.

Citroen do Genewy przywiezie zwariowany projekt na bazie SpaceTourera, który upodobania dostawczka do... crossovera. Peugeot jako bardziej wyważona marka koncernu PSA stawia raczej na luksus. Koncepcyjny i-Lab VIP 3.0 Shuttle ma pokazać wszystkim, jaki potencjał drzemie w nowej konstrukcji - to nie tylko dostawczak, ale także może służyć jako wygodny biznesowy wehikuł. Z zewnątrz koncept poznamy po panoramicznym dachu, czarnych akcentach nadwozia i przyciemnianych szybach.

W środku oprócz luksusowej tapicerki (połączenie skóry i Alcantary) pierwsze skrzypce gra olbrzymi, bo 32-calowy tablet przygotowany przez Peugeota we współpracy z Samsungiem. Wielki tablet można swobodnie przemieszczać i obracać po całej kabinie. Został też wyposażony w specjalną funkcję, dzięki, której 32-calowa powierzchnia dzieli się na cztery mniejsze, niezależne od siebie ekrany i każdy uczestnik spotkania może używać swojej części. Warto też wspomnieć o panelu wbudowanym w dach, gdzie wyświetlane są różnego rodzaju informacje, drewnianych elementach, LED-owym oświetleniu oraz o systemie audio Focal.

Peugeot 508 SW 2.0 HDi AT Allure | Test | Auto uniwersalne

Koncept będzie można zobaczyć na żywo już w marcu podczas genewskich targów. Przynajmniej na razie, Peugeot nie planuje produkcyjnej wersji Travellera i-Lab VIP 3.0 Shuttle. To pokaz możliwości ich nowego modelu.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 308 GTI | Z pazurem

Peugeot 308 GTI

Więcej o:
Komentarze (1)
Salon Genewa 2016 | Peugeot Traveller i-Lab VIP | Pokaz możliwości
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: superowy

    Oceniono 5 razy 1

    Jak widać francusko-japońska współpraca ma się bardzo dobrze. Ciekawe są te dostawczaki, widać tutaj spory wpływ Toyoty jeżeli chodzi o przód auta. Poprzednie francuskie busy jednak mają swój inny charakterystyczny wygląd, inne trendy bym powiedział.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX