Policja zatrzymuje tysiące praw jazdy

Policja zatrzymała już ponad 23 tys. praw jazdy. To efekt przepisów obowiązujących od połowy ubiegłego roku
Jak nowe przepisy wpłynęły na bezpieczeństwo na drogach?Czy nowe przepisy wpłynęły na bezpieczeństwo na drogach? Sprawdziliśmy

Od 18 maja ubiegłego roku policja zatrzymała ponad 23 tys. kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Zgodnie z najnowszymi przepisami grozi za to odebranie prawa jazdy na trzy miesiące oraz 500 zł mandatu. Rekordziści złapani przez drogówkę przekraczali dozwoloną prędkość o nawet 135 km/h.

Obecnie policja zatrzymuje mniej piratów drogowych. W pierwszym tygodniu po wprowadzeniu nowych przepisów drogówka zatrzymała niespełna 700 praw jazdy. Gdyby poziom ten był niezmienny, do dziś ponad 25 tys. kierowców pożegnałoby się z dokumentami. Już w maju policjanci informowali, że mniej zatrzymują mniej piratów drogowych.

- Obecnie przepisy łamie 40 proc. mniej kierowców niż przed 18 maja. Kierowcy wzięli sobie do serca konsekwencje wynikające z nowych zapisów prawnych. W obszarze zabudowanym jeżdżą zdecydowanie wolniej. Boją się utraty prawa jazdy. Ten efekt udało się osiągnąć również dzięki wielkiej kampanii informacyjnej, którą wsparły media - komentował w ubiegłym roku młodszy inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

>> W Holandii za kurs prawa jazdy można zapłacić... seksem

Utrata prawa jazdy nie grozi wyłącznie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dotyczy to i kierowców, którzy przewożą więcej osób niż dopuszczają przepisy. Kierowca, który mimo zatrzymania prawa jazdy zostanie złapany za kółkiem, straci uprawnienia na pół roku. Kolejna wpadka wiąże się z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

ZOBACZ TAKŻE:

To może być najdroższy mandat w Niemczech - 1,65 miliona euro!

To może być najdroższy mandat w Niemczech - 1,65 miliona euro!

Więcej o:
Komentarze (11)
Policja zatrzymuje tysiące praw jazdy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gosc

  Oceniono 13 razy 11

  no i co z tego ---sąd nakazał już zwrot 22554 prawa jazdy .---syzyfowa praca czy orka na ugorze???

 • Gość: pirat33

  Oceniono 9 razy 9

  a ja mam to w d.... , haha odzyskałem w niecałe 3 tygodnie swoje prawo jazdy dzieki panu Sebastianowi , jak co do niego bede sie zgłaszał :) , cena adekwatna do prawka . Aha jak ktoś chce ominąć tych gnoi zdzierających pieniądze za bzdury, lub z tym przekraczaniem prędkości pisać do sebfurman@onet.eu on mi pomógł.

 • Gość: GGG

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe czy będą zabierać też policjantom którzy czają się za takim delikwentem nagrywając go i tak samo łamiąc przepisy jak on. Coś mi mówi że nie... jeszcze funkcjonariusz dumny bedzie

 • fakej

  Oceniono 6 razy 4

  To jest straszak na debili. W praktyce wygląda to tak. Robi się/wymienia prawko zagramanicą. Przy ewentualnej wtopie z krawężnika, akurat się go nie ma. Dostaje się mandat za niemanie. Zagramanicznego jak fizycznie nie zabiorą to unieważnić nie są w stanie.

 • Gość: polakniepolski

  0

  tysiace zatrzymuje i tysiące jest odzyskiwanych haha, ja sam kupiłęm prawo jazdy i do tego jeszcze dowod osobisty u sebfurman@onet.eu POLECAM
  dzięki postowi "pirat33" trafiłem na niego sam długo szukałem.
  Będe go polecał innym tak jak obiecałem i wyeliminuje się nieuczciwych sprzedawców.

 • flat_hu

  Oceniono 21 razy -1

  Normalnego kierowcy to nie rusza. Oczywiście krzyczą przedstawiciele handlowi i wszyscy inni Mirkowie dróg, którzy zapieprz*ają jak otępiali - niestety, często tablice zaczynają się na "W" - nie wiem skąd to się u warszawiaków bierze, ale mazurskie i pomorskie drogi są niebezpieczne zwłaszcza przez warszawiaków.... wyprzedzanie kolumn, wpychanie się, wyprzedzanie pod górkę i na zakrętach. Czy naprawdę jazda 100km/h to dla Was za wolno na wąskiej mazurskiej drodze?? Albo na takiej 7-ce? Wszyscy jadą 100km/h a taki yntelygent ze stolicy wyprzedza na chama....

  --
  www.moto-biznes.pl - dla inżynierów przez inżynierów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX