Volkswagen Budd-e | Będzie produkcyjna wersja

Volkswagena Budd-e po raz pierwszy zobaczyliśmy podczas CES 2016. Teraz płyną do nas wieści z samej góry Volkswagena, że auto trafi do produkcji
Volkswagen Transporter Generation Six VW Transporter | Historyczna edycja specjalna

Zaprezentowany na tegorocznych targach elektroniki użytkowej w Las Vegas koncept Budd-e to niezwykły, bardzo futurystyczny projekt. Właśnie z tego powodu wielu przy jego produkcyjnej wersji stawiało duży znak zapytania. Bardziej prawdopodobne wydawało się, że Budd-e zakończy swoją karierę na etapie prototypu, a wykorzystane w nim nowoczesne rozwiązania po prostu trafią na pokład zwykłych, produkcyjnych Volkswagenów. Będzie jednak inaczej.

Z niemieckiej marki po raz kolejny płyną do nas informacje, że Volkswagen Budd-e trafi do salonów. Kiedy? W okolicach 2020 roku. Tym razem nie mamy do czynienia z plotkami, a słowami Volkmara Tannebergera, który odpowiada w Volkswagenie za rozwój elektroniki i samochodów elektrycznych. W wywiadzie w "Car Magazine" stwierdził: -Zobaczycie, że samochód bardzo zbliżony do Budd-e, oparty na platformie MEB, trafi do produkcji.

Budd-e to przełomowy projekt dla Volkswagena. To pierwsze auto zbudowane na zupełnie nowej platformie MEB (po angielsku: Modular Electric Toolkit), która powstała z myślą o autach elektrycznych i hybrydowych. To o tyle ważne, że w obliczu Dieselgate Volkswagen właśnie z tymi napędami wiąże swoją przyszłość, a platforma MEB będzie kluczowa dla całego koncernu. Warto też wspomnieć, że Budd-e to "elektryk", któremu nikt nie powinien wypominać niskiego zasięgu. Rozmieszczone w podłodze baterie (101 kWh) pozwalają pokonać 533 km, a przy pomocy specjalnej ładowarki naładujemy Budd-e do 80 proc. w około 30 min. Silniki elektryczne generują łączną moc 301 KM, co przekłada się na 6,9 sekundy w sprincie do pierwszej "setki".

ZOBACZ TAKŻE:

Wszystko o | Volkswagen Budd-e

Volkswagen Budd-e

Więcej o:
Komentarze (9)
Volkswagen Budd-e | Będzie produkcyjna wersja
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Dr Zgon

  Oceniono 1 raz 1

  Wsadzi sie mu tedeja 1.9 i mozna podrozowac na gnojowce

 • Gość: ar

  0

  VW multipla

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 0

  Podoba mi się idea z tym podrzucaniem przesyłek do bagażnika. Kozojeby będą teraz samochody pułapki wysyłkowo budować...

 • Gość: Gość

  0

  "...specjalnej ładowarki naładujemy Budd-e do 80 proc. w około 30 min"
  czy taką ładowareczkę będę mógł sobie w domu do kontaktu podłączyć obok ładowarki do tabletu? ;-)

 • Gość: ciecnafurmance

  0

  A jaki zasięg w pochmurny zimowy dzień tak żeby w środku nie trzeba było siedzieć ubranym jak cieć na furmance?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX