Ford Fiesta RS | Sprzeczne doniesienia

Po prezentacji spektakularnego Focusa RS coraz częściej mówiono o równie mocarnej Fieście. Pojawiały się nawet konkretne informacje o silniku i osiągach. Teraz ze Stanów Zjednoczonych napłynęły raczej smutne doniesienia
Agata i Ford Fiesta Black Edition Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Sportowy oddział Forda - Ford Performance - zapowiedział jakiś czas temu, że do 2020 roku jego oferta będzie liczyła 12 modeli. Na razie na oficjalnej stronie znajdziemy następujące auta: Ford GT, Shelby GT 350R, Shelby GT350, F-150 Raptor, Focus RS, Focus ST oraz Fiesta ST. Jakich samochodów możemy się jeszcze spodziewać? Kandydatem numer 1 wydawała się Fiesta. Mały hatchback miał pójść drogą większego brata i obok wersji ST doczekać się znacznie mocniejszej RS. 350-konny Focus spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem.

Ostatnie plotki mówiły, że Fiestę RS możemy zobaczyć już w 2017 roku. Niestety, podczas oficjalnego wdrożenia Focusa RS do produkcji szef inżynierów Ford Performance, Tyrone Johnson postawił duży znak zapytania przy szybkim pojawieniu się w ofercie najmocniejszej Fiesty.

- W temacie Fiesty RS widziałem i słyszałem komentarze z samej góry Forda, że taki model na pewno nie znajduje się na razie w planach. Zwykle nie rozmawiamy o przyszłych modelach, ale w tym konkretnym przypadku już kilkukrotnie pojawiały się takie komentarze, że Fiesta RS nie jest planowana - powiedział Johnson.

Takie słowa mogą dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę informacje, które płynęły do nas ostatnio zza Oceanu, a według nich Fiesta RS wydawała się niemal pewna. Pod maską małego i lekkiego hatchbacka miał pracować 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik o zawrotnej mocy 249 KM. Osiągi mogłyby przyprawić o zawrót głowy. Przypomnijmy, jednostka napędowa Fiesty ST ma 182 KM i 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka? 6,9 sekundy. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje i trzymać kciuki, żeby Ford Performance nie postawiło na Fieście RS krzyżyka. Mocnych i przystępnych cenowo hatchbacków nigdy za dużo!

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta Black i Red Edition | Mocne kolory

Ford Fiesta

Zdjęcie Pióro wycieraczki Alca 350mm Zdjęcie VALEO Pióro wycieraczki 567809 Zdjęcie VALEO Pióro wycieraczki 576002
Pióro wycieraczki Alca 350mm VALEO Pióro wycieraczki 567... VALEO Pióro wycieraczki 576...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info