Porsche z kolekcji Jerry'ego Seinfelda trafią na aukcje

Dobra informacja dla wszystkich miłośników klasycznych Porsche - Jerry Seinfeld wystawia część swojej kolekcji na aukcje
Porsche 356C Janis Joplin Porsche 356C Janis Joplin idzie pod młotek

Jerry Seinfeld to jeden z największych kolekcjonerów Porsche. Nie dość, że jego garaż pełen jest pięknych klasyków, to parę razy został przyłapany za kierownicą supersamochodu Porsche 918 Spyder. Właśnie dowiedzieliśmy się, że część jego wspaniałej kolekcji trafi na sprzedaż. Pod młotek pójdzie co dziesiąty samochodów Seinfelda. Aukcje odbędą się 11 marca podczas Konkursu Motoryzacyjnej Elegancji na Amelia Island. Pełnej listy nie znamy, ale ujawniono już trzy samochody:

Porsche 550 Spyder z 1950 roku

Przewidywana cena: 5-6 mln dolarów

Właśnie to Porsche może okazać się największą gwiazdą aukcji. To jeden z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów klasycznych Porsche. Egzemplarz utrzymany jest w świetnej kondycji.

Porsche 356 A 1500 GS/GT Carrera Speedster z 1958 roku

Przewidywana cena: około 2 mln dolarów

Powstało 151 egzemplarzy tego modelu, a tylko 13 zostało pomalowanych na kolor Auratium Green.

Porsche 911 Carrera 3.0 IROC RSR z 1974 roku

Przewidywana cena: około 1,5 mln dolarów

- Nigdy nie kupowałem samochodów jako inwestycji. Nie uważam też siebie za kolekcjonera. Po prostu kocham samochody, ale doszedłem do wniosku, że to najwyższy czas, żeby posłać je dalej w świat, żeby trafiły do kogoś, kto będzie się nimi cieszył, tak samo jak ja - mówi Seinfeld.

ZOBACZ TAKŻE:

Klasyka czy nowoczesność? | Porównanie cen Porsche

Klasyka czy nowoczesność? | Porównanie cen Porsche

Więcej o: