Komentarze (86)
MIB: Wybudujemy wszystkie zaplanowane drogi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pdppdp

  Oceniono 6 razy 6

  Zdecydowanie najlepsza jest opcja 1+0 o ruchu naprzemiennym. Wybierając ten wariant pislam po pierwsze przyoszczędzi na przykład na dodatkowe dopłaty dla rolników, a po drugie zapewni niemal absolutne bezpieczeństwo ruchu. A jeśli kasy nadal będzie brakować, przerzucimy się na 0+0, stawiając na transport lotniczy i rozbudowując lotniska w Radomiu i Szymanach i budując nowe porty lotnicze w Siedlcach na ten przykład we Włoszczowej i Janowie Lubelskim.

 • arara barara

  Oceniono 6 razy 6

  Z Warszawy do Katowic jest "Gierkówka" to proponuje drogi w klasie 2+1 nazwać "PiSiorówką"

 • iobserver

  Oceniono 6 razy 6

  2+1 w szwecji gdzie jedzie 10 samochodow na godzine

 • Gość: dwg

  Oceniono 8 razy 6

  Kompletna bzdura mieszkam w kraju w ktorym jest tego sporo. Polacy sie do tego nie nadaja! Super przepis na zwiekszanie ilosci wypadkow w Polsce!

 • Gość: thliy

  Oceniono 5 razy 5

  Pisiory a w dupe sobie wsadzcie 2+1

 • r.a.b.i.n

  Oceniono 5 razy 5

  Ten pas +1 to tylko na pielgrzymki. I ewentualnie dla prezesa TVP

 • praskiso

  Oceniono 3 razy 3

  PIS nie wybuduje żadnych dróg. Dobrze będzie jak nie rozbiorą tego co zbudowała PO.

 • kakaowe-oko-1

  Oceniono 3 razy 3

  Kraje skandynawskie nie są krajami tranzytowymi i mają zaledwie po 4 mln ludności!!! 2+1 to jakiś żart!!! Już teraz niektóre odcinki A-4 2+2 są za ciasne!!! A-4 pod Wrocławiem pęka codziennie w szwach a ma po dwa pasy! Powinna mieć po 2 na wschodzie i po 4 na zachodzie, gdzie na tranzyt międzynarodowy dokłada się krajowy, nim bliżej zachodniej granicy tym większy koszmar !!!

 • palo_ma1

  Oceniono 3 razy 3

  Za rezunem-one - ja też mam nadzieję, że PiS zdąży wybudować 4km takich dróg...

 • palo_ma1

  Oceniono 3 razy 3

  O PiS mać...

  Człowiek dotychczas musiał cierpliwie czekać, aż w kolejnych latach, ale w końcu jednak - powstaną naprawdę porządne ekspresówki. Była jakaś pewność, że prędzej czy później, ale temat zostanie załatwiony.
  Teraz to wszystko pójdzie z powrotem w siermięgę PRL-u.
  Raz zrobionych dróg 2+1 nikt już nie będzie w stanie - z powodów finansowych i politycznych - przerobić na normalne drogi.

 • gazeta_2008

  Oceniono 2 razy 2

  o dobra zmiana:) pewnie na te drogi czeka Polska B = wystawi za te pomysły odpowiednią laurkę przy urnach:) Wszędzie gdzie jest A/S ilość trupów jest mniejsza:) rozwiązanie 2+1 (np. jak obwodnica żyrardowa to siewca stresu. kilkaset metrów na wyprzedzanie, brak poboczy, ograniczenia prędkości do 70/ co chwiilę Skandynawowie sobie mogą te wynalazki robić gdzie chcą. Niemcy i Holendrzy raczej nie widzieli takiego rozwiązania. A jak dołożymy fakt że 2+1 miały być na drogach remontowanych JAKO NASZA POLSKA PROWIZROKA, i że budowa 2+1 wcale nie jest tańsza od 2+2!!!!! o połowę, tylko może o 12-15%:) to rysuje się prosty przepis na "wywalnie pomysłu 2+1 na S do kosza.

 • scott223

  Oceniono 2 razy 2

  co za bzdura!!! podczas gdy w innych krajach buduje się drogi o 3 pasach, u nas jakiś 'geniusz' wymyśla jakąś paranoję w postaci 2+1;
  ps.: gomułka też nie dażył sympatią sektora motoryzacyjnego :-)

 • Gość: ada

  Oceniono 2 razy 2

  Już za poprzednich swoich "udanych" rządów zbudowali 2 km w dwa lata. teraz zbudują 4 km w cztery lata o ile nie wykopią się sami szybciej na śmietnik historii a którego im z całego serca życzę.

 • Gość: zenek

  Oceniono 2 razy 2

  jest dla mnie zagadka, jak 2+1 obnizy koszty o polowe...
  przeciez 2+1 oznacza, ze droga ma na calej dlugosci 3 pasy. w porownaniu do drogi co ma 2+2=4 pasy to dokladnie o 25% mniej betonu czy asfaltu. a koszty odgrodzenia pasow sa takie same, bez roznicy, czy odgradzamy 1 pas od 2 czy 2 od 2.. czyli z mojej logiki wynika, ze oszczednosc wynoci MAX 25%, wlasciwie zawsze ponizej tego pulapu...
  druga sprawa to doswiadczenia skandynawii w tym zakresie. w skandynawii mieszka znacznie mniej ludzi niz w polsce na km i jezdzaznacznie lepszymi autami. niech sie u nas rozkraczy 18 letni dewoo na tym jednym pasie i zablokuje cala droge... i to pare razy dziennie.
  mysle ze wiecej ludzi szlag u nas trafi podczas stania w korkach niz do tej pory ginelo w wypadkach...

 • skomand2010

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawe co oni łykają ,że tak pier...lą

 • gifhorn

  Oceniono 2 razy 2

  dla tych z Was, którzy nie pamiętają, 2005-2007
  NACZELNIK naszego Państwa otworzył w czasie swego pierwszego panowania 8 / słownie: osiem / km. autostrady, o mało się nie posikał z dumy, a potem było jeszcze fajniej, miało być 3 miliony mieszkań, nie było ani jednego.
  no to teraz wybudują ach, lepiej nie mówić i jeszcze pokryją złotem /wyciśniętym od Niemców/ pół Polski.
  Życ nie umierać w Polsce fałszywych obietnic dla matołów, moze znowu zagłosują na 500.

 • skandy5

  Oceniono 2 razy 2

  Autostrady to niemce budowali, nasze, polskie patriotyczne - no i najtańsze są drogi

  GRUNTOWE

  I takie PiS w ramach dobrej zmiany będzie budował

 • Gość: gość kierowca

  Oceniono 2 razy 2

  Porównanie do Szwecji, gdzie 2+1 się sprawdza to absurd. Szwecja ma 9,6 mln mieszkańców, a nie 38 mln, Szwecja nie jest krajem tranzytowym, w Szwecji nikt się nie spieszy, bo to bogate i nie muszące dorabiać i przepracowywać się społeczeństwo.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 2

  To zupełnie zrozumiałe bo rząd będzie miał pieniądze na inwestycje z nowych (ukrytych) podatków więc będzie dla nas budował tylko my nie będziemy mieli czym jeździć.

 • mlpass

  Oceniono 1 raz 1

  ...doświadczenia krajów skandynawskich mówią, że drogi te są bardzo bezpieczne...
  Norwegia - 5 mln mieszkanców, Szwecja - 10 mln mieszkańców, Finlandia - 5,5 mln mieszkańców. Polska - 38 mln. Każdy z tych krajów jest większy powierzchniowo od Polski. Jak w ogóle porównywać i brać przykład.

 • zoominer

  Oceniono 1 raz 1

  "Brakuje 100 mld zł na nowe drogi". Pisowcy, znalazłem te brakujące 100 mld zł. Wystarczy zlikwidować przywileje emerytalne dla różnych cwaniaków. Po 2 latach będzie oszczędność właśnie te 100 mld. Partia ze sprawiedliwością w nazwie nie powinna mieć problemów.

 • Gość: rozbawiony kierowca

  Oceniono 1 raz 1

  hahaha WY!!!! już kiedyś wybudowaliście - 1 km :-)))))

 • andrzejw52

  Oceniono 1 raz 1

  Jak za komuny, niby drogi. W XXI wieku takie coś budować to tragedia.

 • Gość: warsowin

  Oceniono 1 raz 1

  Wał Miedzeszyński.Droga już była rozgrzebana,nawieziony piasek,żwir i inne materiały.Plan przewidywał od Trasy Siekierkowskiej do ronda z Traktem Lubelskim po trzy pasy ruchu.Prezydent Warszawy /tysiąclecia/ objął władzę w mieście stwierdził,że to za drogo/medialnie/ kazał przeplanować i zrobiono po dwa pasy.Wydano 26% kasy na inwestycje.Co się teraz dzieje proszę jechać w godz szczytu Wałem Miedzeszyńskim.

 • Gość: AAAbbc

  0

  A co byście chcieli skoro prezes nie ma prawka i jedyne co prowadził to hulajnoga.

 • radosny_franciszek

  0

  rozdaje się na socjal to zabraknie na rozwój , w tym wypadku infrastruktury ; może ktoś podpowie dokąd to nas zaprowadzi ?

 • Jerzy Jamroży

  0

  Ze skrajności w skrajność: tu Bizancjum autostradowe 6 do 8 pasów przez Wrocław, całe w ekranach do nieba i z fikuśnymi mostami, a teraz 2+1, które sprawdza się tylko przy małym ruchu.. eh..

 • Tomasz Czernicki

  0

  Super rozwiązanie dla budżetu, na końcu 2 pasmowego odcinka zakaz wyprzedzania, fotoradar i kasa płynie strumieniem, gdyż ogólnie wiadomo że takie rozwiązanie w Polsce będzie generować wykroczenia bo przynajmniej 30% kierowców będzie dusić do samego końca.

 • jacaja

  0

  Słyszałem o zespole 2+1, ale oni malowali mój świat na niebiesko w takt piosenki. Teraz jakiś kret(y)n wymyślił nowy zespół parafreniczny i nową piosenkę, chyba rapsod i będzie nam wmawiał, że będzie, RWA Qulszowa, lepsza zmiana. Za Adasiem Miauczyńskim - ja pier...ę

 • Gość: asdfasfsa

  Oceniono 14 razy -2

  Budują drogi a potem i tak wszyscy będziemy stać w korkach w Łomiankach. Bo nikt nie potrafi ustawić dłuższych cykli - 45 sekund czerwone, 45 sekund zielone - w długi weekend, gdy dziesiątki tysięcy ludzi jadą z Warszawy nad morze i na mazury...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX