Co kolory aut mówią o ich kierowcach?

Ford zlecił przeprowadzenie badań, które mają pozwolić zrozumieć relację między wyborem koloru a indywidualnymi cechami charakteru. Co z nich wynika?
Agata i Ford Fiesta Black Edition Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Według nowych badań zleconych przez Forda kobiety, które wolą czarne samochody, postrzegają siebie jako osoby sprytne i skoncentrowane na osiągnięciu wyznaczonego celu, a jednocześnie szybko wpadające w rozdrażnienie, jeśli coś nie idzie po ich myśli. Tymczasem mężczyźni, którzy wybierają czarne auta, uważają, że są niezorganizowani, często nie potrafią na dłużej skupić swojej uwagi i są zależni od innych osób w kwestii realizowania różnych projektów.

Mężczyźni jeżdżący niebieskimi samochodami to już inna historia. Są uczuciowi i emocjonalni, a w zakresie podejmowania decyzji więcej uwagi przywiązują do uczuć niż do faktów. Z kolei kobiety wybierające niebieskie auta szukają harmonii w związkach i nie chcą wchodzić w konflikty, ale charakteryzuje je wzmocniona siła woli. Ford zlecił przeprowadzenie tych badań, aby zrozumieć relację między wyborem koloru a indywidualnymi cechami charakteru.

- Kolor samochodu może dużo powiedzieć o kierowcy, ale zwykle trzeba w tym przypadku odróżnić kobiety od mężczyzn - powiedziała Wendy Lord, konsultantka ds. testów psychometrycznych i psycholożka, która sporządziła raport. - Sytuacja uległa zmianie, gdy zapytaliśmy ankietowanych o kolor czarny i czerwony. Niezależnie od płci kolory te przemawiają do osób, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny - dodała.

Lord wraz ze swoim zespołem, który przebadał w Wielkiej Brytanii ponad 200 osób w wieku 25-65 lat, dowiedziała się też, że srebrne samochody są często wybierane przez mężczyzn, którzy w stresujących sytuacjach potrafią zachować spokój. Z kolei mężczyźni, którzy wolą auta w kolorze niebieskim, mają raczej konserwatywne podejście do życia.

- Różnice między tym, co dany kolor samochodu mówi o osobowości kobiety i mężczyzny, tłumaczą fakt, iż pary, które mają pozornie odmienne charaktery, potrafią wspólnie wybrać idealny kolor auta - powiedziała Lord.

ZOBACZ TAKŻE:

FORD FOCUS RS | PRAWDZIWA BESTIA

2016 Ford Focus RS

Więcej o:
Komentarze (6)
Co kolory aut mówią o ich kierowcach?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Heman

  Oceniono 8 razy 8

  Oto co napisaliście o kolorze czarnym (czy Wy czytacie to co piszecie, czy na żywioł publikacje?):
  "Tymczasem mężczyźni, którzy wybierają czarne auta, uważają, że są niezorganizowani, często nie potrafią na dłużej skupić swojej uwagi i są zależni od innych osób w kwestii realizowania różnych projektów."
  --------------------------------------------------

  "Sytuacja uległa zmianie, gdy zapytaliśmy ankietowanych o kolor czarny i czerwony. Niezależnie od płci kolory te przemawiają do osób, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny - dodała."

 • Gość: Edi

  Oceniono 3 razy 3

  A co oznacza żółty?

 • Gość: Damian

  0

  Mi tam jak się kolor znudził to kupiłem płynną folię Full Dip i w sumie już jakieś 3 razy zmieniałem kolory to chyba ciężko stwierdzić jaki jestem :D no chyba, że niezdecydowany

 • Gość: elmo

  Oceniono 6 razy 0

  Kierowcy tylnionapedowek najbardziej lubia kolor rozowy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX