Koenigsegg Agera N | Jedyny w swoim rodzaju

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników supersamochodów. Jedyny w swoim rodzaju Koenigsegg Agera N zmieni właściciela
Koenigsegg - najszybszy towar eksportowy SzwecjiKoenigsegg - najszybszy towar eksportowy Szwecji

Koenigseggiem Agerą N powinni zainteresować się ci, którzy nie mogą znieść myśli, że ktoś może mieć identyczny samochód jak oni. Koenigsegg Agera N powstał tylko w jednym jedynym egzemplarzu w 2011 r. i właśnie trafił do dilera Super Vettura Sunningdale. Czeka teraz na nowego właściciela.

Najważniejsza w supersamochodzie jest jednostka napędowa i oszałamiające osiągi, jakie oferuje kierowcy. Na pokładzie Agery N pracuje pięciolitrowa "V-ósemka". Dzięki dwóm turbosprężarkom moc sięgnęła 1140 KM. Pozwala to Agerze rozpędzić się do 100 km/h w około 3 sekundy. Jeszcze większe wrażenie robi pierwsza "dwusetka" - ze startu zatrzymanego wskazówka prędkościomierza potrzebuje zaledwie 7,8 sekundy...

Agera N może pochwalić się tylnym skrzydłem z modelu Agera R, felgami Aircore z włókna węglowego, karbonowymi lusterkami z One:1, specjalną kierownicą czy głośnym, sportowym wydechem z Agery RS. Wyjątkowe jest również malowanie Agery N. Pierwszy właściciel zamówił Koenigsegga w białym perłowym kolorze i zażyczył sobie, by karbonowych elementów nie lakierowano. Charakteru superauta dopełniają niebiesko-żółte pasy. Co więcej, Koenigsegg (rocznik 2011) znajduje się w idealnym stanie - miał wcześniej dwóch właścicieli, którzy przejechali nim łącznie tylko 5,5 tys. mil, czyli niecałe 9 km.

Koenigsegg Agera N

Ile nowemu właścicielowi przyjdzie zapłacić za tego wyjątkowego Koenigsegga? Jak można było się spodziewać po supersamochodzie, nie jest tanio. Cena to okrągłe 1,2 mln funtów, co przy dzisiejszym kursie daje zawrotną kwotę prawie 7 mln zł. Wszystkim zainteresowanym zakupem polecamy oficjalną stronę dilera Super Vettura Sunningdale. Można tam znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące niesamowitego Koenigsegga.

ZOBACZ TAKŻE:

Koenigsegg One:1 | Zwycięski remis

Koenigsegg One:1

Zdjęcie Ferrari California vs Porsche - Lublin (po 2 okrążenia) Zdjęcie Jazda Ferrari Modena - Poznań - kierowca Zdjęcie Jazda za kierownicą Ferrari F430 Cabrio - Tor Kamień Śląski
Ferrari California vs Porsc... Jazda Ferrari Modena - Pozn... Jazda za kierownicą Ferrari...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: