Nieoczekiwana ofiara kryzysu w Volkswagenie

Okazuje się, że z powodu afery z silnikami TDI w roli głównej, tzw. Dieselgate, Volkswagen zdecydował się pożegnać swoje hasło reklamowe "Das Auto"
Volkswagen Transporter Generation Six VW Transporter | Historyczna edycja specjalna

Chyba każdy kojarzy słynny slogan reklamowy "Das Auto", który od 2007 roku towarzyszy reklamom samochodów Volkswagena. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo nie usłyszymy tego charakterystycznego głosu. Volkswagen zamierza pożegnać się ze swoim hasłem i znacznie uprościć przekaz reklamowy. Jak donosi, Reuters taką decyzję podjęto po zeszłotygodniowy spotkaniu 2000 managerów.

Co jest złego w prostym haśle "Das Auto" (co można przetłumaczyć jako "samochód")? Źle się kojarzy... Oczywiście to wina afery z instalowaniem nielegalnego oprogramowania, które obniżało emisję szkodliwych substancji podczas testów. Ludzie w Volkswagenie uważają, że w świetle ostatnich wydarzeń slogan marki może się klientom wydawać po prostu arogancki, a na pewno będzie się bardzo źle kojarzył. Stąd decyzja o zmianie strategii reklamowej.

Używany Volkswagen Transporter - sprawdź ogłoszenie

Źródło: Reuters

KONKLUZJA AUTORA:

Odcięcie się od sloganu "Das Auto" wcale nie dziwi. Volkswagen po prostu musi diametralnie zmienić swój wizerunek, odciąć się od przeszłości i odzyskać zaufanie klientów. Lekiem na kryzys ma być skupienie się na napędach hybrydowych i elektrycznych. Volkswagen chce, aby przyszłość marki należała do czystych, zielonych i bezemisyjnych samochodów. Diesle i tlenki azotów mają być tylko wpadką "dawnego Volkswagena".

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy elektryczny Volkswagen już w styczniu

Zapowiedź VW Microbus EV na CES 2016

Zdjęcie APOLLO BETA Zdjęcie BLAUPUNKT Tokyo 110 Zdjęcie Blow AVH-8980
APOLLO BETA BLAUPUNKT Tokyo 110 Blow AVH-8980
Sprawdź ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (57)
Nieoczekiwana ofiara kryzysu w Volkswagenie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • levy

  Oceniono 91 razy 39

  I co teraz zrobią wąsate Janusze w "paskach" tdi? Przecież prestiż we wiosce spadnie do zera. Czym do kościoła w niedzielę pojechać?

 • Gość: szej

  Oceniono 61 razy 31

  Oto król polskiej wsi!
  Passat kombi TDI!
  Hasło oddaję Volkswagenowi za darmo.

 • Gość: gość

  Oceniono 28 razy 12

  Volkswagen , die Scheisse !

 • Gość: przegość

  Oceniono 13 razy 9

  Bu bu bu bu... przemoczyłem całą zgrzewkę chusteczek.
  A teraz ten artykuł będzie wisiał na czołówce dwa tygodnie, kiedy inne znikają po dwóch dniach...

 • martini.dm

  Oceniono 15 razy 9

  Poprawka, to hasło tłumaczy się na polski jako "Oto samochód" i stąd poczucie, że może być odbierane jako aroganckie. Gdyby jego wymowa była tylko jako "Samochód", to nie było by potrzeby zmian.

 • porque

  Oceniono 9 razy 7

  Haha, w czym ten slogan "Das Auto" byl slynny ? Niech Gazeta wytlumaczy czym w ciagu siedmiu lat ten slogan zdobyl slawe... Slynne to sa glupoty umiesczane na lamach waszego portalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX