Modest Amaro dostał pod choinkę... nowe Porsche 911

Porsche wie jak zrobić gwiazdkowy prezent. Jeden z najsłynniejszych polskich szefów kuchni, Wojciech Modest Amaro dostał właśnie nowiutką "911-stkę"
Porsche Mission E Porsche Mission E | Superelektryk

Wojciech Modest Amaro, jeden z najwybitniejszych polskich kucharzy i ambasador marki Porsche w Polsce odebrał już kluczyki do zupełnie nowego Porsche 911 Carrera S. To piękne sportowe auto o mocy 420 KM potrafi rozpędzić się do pierwszej "setki" w zaledwie 3,9 sekundy i jechać z prędkością nawet 308 km/h. To nie pierwsze Porsche szefa kuchni - wcześniej zdobywca gwiazdki w prestiżowym przewodniku Michelin (restauracja Atelier Amaro) jeździł 911 Targa 4S.

Używane Porsche 911 - ogłoszenia

Wojciech Modest Amaro to jeden z pierwszych kierowców w Polsce, którzy dostali nowe Porsche 911. No właśnie - nowe. Co przyniosły tegoroczne zmiany w kultowym modelu?

Oczywiście największą zmianą w odświeżonym Porsche 911 Carrera jest nowy silnik. W Porsche nastała era turbo, a do "911-tki" trafił właśnie trzylitrowy, sześciocylindrowy silnik, który dzięki turbodoładowaniu rozwija moc 370 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W mocniejszej odmianie Carrera S to odpowiednio 420 KM i 500 Nm.

Jak zmienił się wygląd Porsche 911? Delikatnie przeprojektowane wloty powietrza z przodu, nowe LED-owe światła do jazdy w dzień, nowe klamki, przemodelowane tylne reflektory i nowa osłona silnika z tyłu z pionowymi, a nie jak dotychczas poziomymi, listewkami.

We wnętrzu także nie zdecydowano się na większe zmiany. W oczy rzuca się nowa sportowa kierownica z pokrętłem do wybierania trybu jazdy (Normal, Sport, Sport Plus i ustawiony przez kierowcę Individual). Przypominamy, że wraz z liftingiem na pokład 911-stek trafił Porsche Communication Management System z siedmiocalowym ekranem dotykowym (ma obsługiwać gesty), aplikacją Apple CarPlay, znacznie ulepszoną nawigacją z monitorowaniem korków i natężenia ruchu oraz integracją z usługami Google Earth oraz Google Streetview.

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE 911 CARRERA | NOWY SILNIK I KOSMETYKA

Porsche 911 Carrera 2016

Więcej o:
Komentarze (13)
Modest Amaro dostał pod choinkę... nowe Porsche 911
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: j

  Oceniono 11 razy 11

  Wojciech Basiura!!

 • Gość: jkb

  Oceniono 10 razy 10

  nie dostał tylko mu użyczono bo reklamuje markę w mediach, gdy go przypadkowo dorwą
  paparazzi porsche ma reklamę za darmola:)

 • olekro

  Oceniono 10 razy 10

  Wojciech Skromny Amaro ;)

 • Gość: jola

  Oceniono 9 razy 9

  I jeszcze 500 zeta dostanie:-)

 • Gość: Tombanger

  Oceniono 5 razy 5

  A biednemu wiatr cale zycie w oczy...

 • Gość: ASD

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem który to juz artykuł o tym czym będzie jeździł kucharz ale jak patrze na te artykuły i na tego gostka to mi sie niedobrze robi. A to o szefie kuchni dobrze nie świadczy...

 • Gość: kfg

  Oceniono 1 raz 1

  tragiczny design z lat 80 tych
  dzisiaj jezdzić takim antykiem to obciach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX