Ford F-150 kontra... działo przeciwpancerne

W Europie zadajemy sobie wiele pytań: "Premierze, jak żyć?", "Gdzie moje pieniądze z komunii?", "Czy to czyste złoto?". Jest jednak pewna nacja, która podchodzi do tematu pytań zgoła inaczej
Salon Detroit 2015 | Ford F-150 Raptor SVT | Pickup z emocjami Ford F-150 Raptor SVT | Pickup z emocjami

Tak, zgadłeś - Amerykanie. Odkąd "Pogromcy Mitów" zaczęli wysadzać i niszczyć w swoim programie dosłownie wszystko (np. w ramach nauki sprawdzili, co stanie się, gdy rozpędzony do 650 km/h blok betonu o wymiarach 2x2x2 m zderzy się z Nissanem Micrą), ludzie podłapali temat. We wszystkich programach "traktujących o nauce" trzeba było zadać pytanie, na które odpowiedzieć można było wyłącznie wysadzając, niszcząc, zrzucając, podpalając, topiąc lub wkładając do lawy. To wszystko w ramach - a jakże - nauki! Internet zalały podobne filmy i przykład jednego z nich mamy przed oczami.

Pewien amerykański youtuber, nie konsultując się z amerykańskimi naukowcami, postanowił sprawdzić, co stanie się, gdy do Forda F-150 strzelimy z niemieckiego działa przeciwpancernego. Niedługo potem na dnie kanionu stanął poczciwy pickup Forda z wycelowaną w niego armatą przeciwpancerną PaK 40 kalibru 75 mm. O tym jak dla pickup'a zakończyła się ta konfrontacja, dowiecie się z poniższego wideo:

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy amerykańską motoryzację

Dodge RAM SRT10