BMW M2 | W produkcji do 2020 roku

BMW M2 to jedna z głośniejszych premier tego roku. Małe sportowe BMW zdobyło serca kierowców świetnym wyglądem i wspaniałymi osiągami. Teraz dowiadujemy się, że Niemcy planują produkować M2 do 2020 roku i zbudują około 11 tysięcy małych "eMek"
BMW M4 GTS  BMW M4 GTS | Wersja ekstremalna

Sercem BMW M2 jest 3-litrowy silnik R6 TwinPower Turbo o mocy 370 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pozwala to małemu BMW (waży 1 565 kg) rozpędzić się do pierwszej "setki" w 4,5 sekundy (z ręczną skrzynią) lub 4,3 sekundy (z przekładnią DCT). BMW M2 to nie tylko świetne osiągi i, jak zapewniają twórcy, równie dobre prowadzenie. To także agresywna, przyciągająca wzrok stylistyka. O najmniejszej "eMce" wiemy coraz więcej.

Informacja o planach BMW pochodzi z bmwarchiv.de - źródła, które w sprawach związanych z bawarską marką bardzo rzadko się myli. Dowiedzieliśmy się właśnie, że BMW zakończy produkcję M2 w 2020 roku. Licznik miałby się zatrzymać na 11 tysiącach BMW M2. W porównaniu z poprzednikiem, modelem 1 M Coupe, to znacząco większa liczba. Przypomnijmy, początkowo BMW zapowiedziało wyprodukowanie 2 700 egzemplarzy BMW 1M Coupe, ale pod wpływem bardzo dużego popytu, 1M Coupe zeszło ze sceny z wynikiem 6 309 sprzedanych aut. Możliwe, że i w przypadku BMW M2 Niemcy zdecydują się na zwiększenie produkcji.

Ile kosztuje używane BMW M3? Sprawdź oferty

W kontekście BMW M2 warto jeszcze wspomnieć o nasilających się plotkach dotyczących ewentualnej wersji bez dachu. BMW jeszcze niczego nie potwierdziło, ale ten temat pojawia się coraz częściej. Mały, szybki kabriolet miałby uzupełnić ofertę M GmbH i dołączyć do większych braci - M4 Cabrio oraz M6 Cabrio.

Niestety wciąż nie znamy oficjalnych cen BMW M2. Rynkowego debiutu można spodziewać się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: bmwarchiv.de

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | NARESZCIE COŚ FAJNEGO!

BMW M2