Świąteczny autokar Mercedesa

Świąteczny samochód? Skojarzenie może być tylko jedno - ciężarówka Coca-Coli. Jednak i Mercedes postanowił stworzyć swój pojazd dla Świętego Mikołaja
Justyna Kowalczyk i Mercedes GLE 350 d Mercedes GLE dla Justyny Kowalczyk

Mimo że nie mamy jeszcze nawet grudnia, świąteczne szaleństwo rozpoczęło się na dobre. Chyba nie ma już centrum handlowego bez gwiazdkowego przybrania. Charakterystyczne świąteczne motywy zaczęły pojawiać się też w reklamach, a ludzi powoli ogarnia szał bożonarodzeniowych zakupów. Również Mercedes wpisał się w ten trend i zaprezentował swój świąteczny wehikuł. To specjalnie ozdobiony Travego.

Okolicznościowy autokar został zaprojektowany przez DesingStudio z fabryki autobusów w Mannheim. Z kolei za malowanie oraz LED-owe oświetlenie autokaru odpowiada firma Heymann, która specjalizuje się w takich projektach. LED-y mogą, w dowolnej konfiguracji, świecić się na trzy różne kolory: czerwony, zielony i niebieski. Travego świeci jednostajnie albo błyska i pulsuje. Wszystkim steruje kierowca za pomocą specjalnej konsoli na desce rozdzielczej.

Autokar będzie dostępny do wynajęcia przez najbliższych parę tygodni. Pojazd powstał oczywiście z myślą o dzieciach. Wiemy już, że anonimowa firma z Augsburga wynajęła Mercedesa na jeden weekend do wożenia niepełnosprawnych dzieci na świąteczne imprezy w mieście. Inne zamówienie przyszło z przedszkoli w Straubing. Świąteczne Travego będzie też woziło chór Katedry w Ratyzbonie na kilka bożonarodzeniowych koncertów. Grafik jest już bardzo napięty.

Travego Świętego Mikołaja zostanie odwołane ze służby 28 grudnia. Wtedy zerwana zostanie czerwona folia i zdjęte LED-owe oświetlenie, a autokar powróci do bardziej przyziemnych obowiązków.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

Mercedes GLS