Tesla Motors | Kłopoty ze sprzedażą?

Dzień bez Tesli, dniem straconym. Kalifornijska firma to zdecydowanie najgłośniejszy producent elektryków, który wzbudza największe zainteresowanie w branży. Poznaliśmy właśnie dokładne wyniki sprzedaży Tesli w pierwszych dziesięciu miesiącach roku. Jak się okazuje, dość dużo brakuje do założonego celu sprzedażowego na rok 2015. Kryzys?
Tesla Model X Tesla Model X | Wyczekiwana premiera

Plany sprzedażowe na rok 2015 zakładały ambitne 50-52 tysiące sprzedanych samochodów elektrycznych. Ile Tesla sprzedała do tej pory? Dokładnie 36 674 samochodów, co daje średnio około 3,7 tysiąca aut miesięcznie.

Nie trzeba być wielkim matematykiem, żeby policzyć, że do upragnionego celu 50 tysięcy brakuje Tesli 13 326 aut. A do końca roku zostały tylko dwa miesiące - listopad i grudzień. Wydaje się nieprawdopodobne, że Tesla nagle dwukrotnie zwiększy swoją miesięczną sprzedaż i na ostatniej prostej wypełni zamierzone cele.

Samochody elektryczne w Polsce - sprawdź ogłoszenia

Skąd aż tak duże rozminięcie się z założeniami? Najprawdopodobniej Amerykanie mają problemy z mocami produkcyjnymi i po prostu nie wyrabiają się z produkcją samochodów, a przez to nie mogą zaspokoić rynkowego popytu na swoje auta. A ten jest ogromny. Mimo wysokich cen, po Model S i Model X ustawiają się długie kolejki chętnych. Ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu do sprzedaży bazowej wersji 70D Modelu X. Właśnie ze względu na problemy produkcyjne i listę oczekujących, nowa wersja elektrycznego SUV-a trafi do pierwszych klientów dopiero w połowie 2016 r.

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL S | NASZA PIERWSZA JAZDA

Tesla Model S

Zdjęcie BLOW GPS50C Europa Zdjęcie SMARTGPS SG720 Polska Zdjęcie Yanosik DVR Global
BLOW GPS50C Europa SMARTGPS SG720 Polska Yanosik DVR Global
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info