Tesla Motors | Kłopoty ze sprzedażą?

Dzień bez Tesli, dniem straconym. Kalifornijska firma to zdecydowanie najgłośniejszy producent elektryków, który wzbudza największe zainteresowanie w branży. Poznaliśmy właśnie dokładne wyniki sprzedaży Tesli w pierwszych dziesięciu miesiącach roku. Jak się okazuje, dość dużo brakuje do założonego celu sprzedażowego na rok 2015. Kryzys?
Tesla Model X Tesla Model X | Wyczekiwana premiera

Plany sprzedażowe na rok 2015 zakładały ambitne 50-52 tysiące sprzedanych samochodów elektrycznych. Ile Tesla sprzedała do tej pory? Dokładnie 36 674 samochodów, co daje średnio około 3,7 tysiąca aut miesięcznie.

Nie trzeba być wielkim matematykiem, żeby policzyć, że do upragnionego celu 50 tysięcy brakuje Tesli 13 326 aut. A do końca roku zostały tylko dwa miesiące - listopad i grudzień. Wydaje się nieprawdopodobne, że Tesla nagle dwukrotnie zwiększy swoją miesięczną sprzedaż i na ostatniej prostej wypełni zamierzone cele.

Samochody elektryczne w Polsce - sprawdź ogłoszenia

Skąd aż tak duże rozminięcie się z założeniami? Najprawdopodobniej Amerykanie mają problemy z mocami produkcyjnymi i po prostu nie wyrabiają się z produkcją samochodów, a przez to nie mogą zaspokoić rynkowego popytu na swoje auta. A ten jest ogromny. Mimo wysokich cen, po Model S i Model X ustawiają się długie kolejki chętnych. Ostatnio informowaliśmy o wprowadzeniu do sprzedaży bazowej wersji 70D Modelu X. Właśnie ze względu na problemy produkcyjne i listę oczekujących, nowa wersja elektrycznego SUV-a trafi do pierwszych klientów dopiero w połowie 2016 r.

ZOBACZ TAKŻE:

TESLA MODEL S | NASZA PIERWSZA JAZDA

Tesla Model S

Zdjęcie BLOW GPS50C Europa Zdjęcie SMARTGPS SG720 Polska Zdjęcie Yanosik DVR Global
BLOW GPS50C Europa SMARTGPS SG720 Polska Yanosik DVR Global
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (20)
Tesla Motors | Kłopoty ze sprzedażą?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: MKL

  Oceniono 77 razy 77

  Na głównej dramatyczny nagłówek sugerujący kłopoty z popytem, a tutaj proszę, zupełnie co innego, żenada. Może tak tytuł "Kłopoty z podażą" a nie ze sprzedażą?

 • hiszpan25

  Oceniono 15 razy 11

  kłopoty z wydajnością produkcji to chciał by mieć każdy... Tesla robi doskonałą robotę modelem S. Jest to chyba jedyny obecnie oferowany elektryk o rozsądnym zasięgu, super osiągach i wyglądzie nie odstraszającym klienta. Gdyby nie cena to bardzo chętnie bym stał się posiadaczem P85D. ale cena 81.000eur za podstawowe P85D jednak powoduje , że trzeba robić ogromne przebiegi aby zakup się opłacał podczas gdy cena np. nowego IS300h to "raptem" około 38.000eur

 • page62

  Oceniono 5 razy 5

  DEBILNY pseudoartykuł - Gazeto - może przestań pieprzyć jak nie masz o czym, hm?

 • komentarz_miesiaca

  Oceniono 2 razy 2

  Bezsensowny artykuł. Sprzedają wszystko co produkują, ludzie czekają w długich kolejkach, a wy piszecie o kłopotach ze sprzedażą. Musieliby być geniuszami ekonomii, żeby mieć straty jeśli sprzedają wszystko co produkują.

 • Gość: Sebatian

  0

  Co za durny tytuł. Zupełnie nie pasujący do artykułu.

 • edimerc

  Oceniono 24 razy -2

  Tesla od początku istnienia przynosi gigantyczne straty, które pokrywają "wizjonerscy" akcjonariusze. Pewnie cierpliwość (i gotówka) im się kończy, więc Elon Muska dokonał kolejnego "odkrycia", tym razem w ekonomii - mniejsza produkcja to mniejsze straty. Poza tym rządy Danii, Norwegii też już się wycofują z dotowania tego drogiego dziwactwa, więc za swoje własne pieniądze ludzie już mniej chętnie kupują. Patrzcie państwo, socjalizm znowu się nie sprawdził.

 • hkarper Gazeta.pl

  Oceniono 9 razy -5

  hit sprzedażowy............ladniej brzmi bestseller....takj juz od 60 lat cos okolo......czerskie medioty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX