Autonomiczne Audi RS 7 wykręca kolejne znakomite wyniki

Coraz więcej producentów zaangażowało się w autonomiczne samochody, ale chyba najbardziej spektakularnie do sprawy podchodzi Audi. Prototypowe Audi to sportowe modele RS 7, które biją kolejne rekordy na torze
Nowe modele Audi dla piłkarzy Bayernu  Robert Lewandowski odebrał nowe auto

Teraz marka z Ingolstadt wybrała się pod Barcelonę, a autonomiczny RS 7 szalał na torze FAST Parcmotor Racetrack. W obecności wielu dziennikarzy Audi RS 7 zmierzyło się z tym wymagającym torem. Testy zakończyły się znakomitym czasem. Autonomiczne sportowe coupe potrzebowało 2:07,67 minuty do pokonania 4,2-kilometrowej nitki toru.

"W wymagających warunkach różnych torów wyścigowych na całym świecie, zbieramy ważne doświadczenia, które pomagają odpowiednio określić i zaprogramować graniczne zakresy funkcji autonomicznej jazdy. Z wyników takich testów korzystamy później, pracując nad rozwojem seryjnych systemów asystentów kierowcy, np. w pracach nad asystentem unikania kolizji w nowym modelu Audi A4" - mówi Thomas Müller, odpowiedzialny w Audi za badania i rozwój układu hamulcowego i kierowniczego oraz systemów wsparcia kierowcy.

Przypominamy, że to nie pierwszy popis autonomicznego Audi RS 7 na torze. W lipcu tego roku prototypowe RS7 Piloted Driving szalało na kalifornijskim torze Sonoma Raceway. 560-konny "Robby" (tak ochrzczono testówkę) zawstydził niejednego profesjonalnego kierowcę wyścigowego, wykręcając znakomity czas 2:01.01! Był to odrobinę lepszy wynik od profesjonalnych kierowców testowych Audi.

Jeszcze wcześniej, mniej radykalny, cięższy o 400 kg RS 7, "Bobby", podczas testów na torze Hockenheimring nie dość, że jechał bezbłędnie, to jeszcze rozpędzał się do 240 km/h. Do rodziny autonomicznych Audi należy także luksusowe Audi A7 "Jack", które sprawdza swoje umiejętności w normalnym ruchu drogowym: w mieście i na autostradach.

Jak widzimy, testy autonomicznych Audi idą pełną parą. Volvo i Google zapowiedziało, że ze swoimi autonomicznymi autami celują w 2020 rok. Czy Audi również w tym samym czasie spróbuje zaimplementować do swoich samochodów  systemy autopilota? Zobaczymy, ale "autonomiczna" przyszłość motoryzacji jest coraz bliżej...

Zobacz także:

Audi RS 6 Avant i RS 7 Sportback Performance

Audi RS 7 Sportback

Więcej o: