Fiat Fullback | Pickupowa ofensywa Włochów

Nie tylko Amerykanie doceniają walory użytkowe i praktyczność pickupów. Nowy model Fiata kierowany jest głównie na rozwijające się rynki azjatyckie i afrykańskie, ale zawita także do Europy
Fiat Toro  Fiat Toro | Nowy pickup

Po niedawnej prezentacji Fiata Toro, którego stworzono z myślą o Ameryce Południowej, teraz Fiat pokazał kolejnego pickupa. Fiat Fullback został zaprezentowany w Dubaju i będzie kierowany przede wszystkim do klientów w krajach arabskich oraz w Afryce. Jednak jeżeli jesteście zainteresowani kupnem pickupa w rozsądnej cenie, to Fiat zapewnia, że Fullback trafi również do europejskich salonów.

Nikogo spostrzegawczego nie zdziwi chyba informacja, że Fullback to po prostu przestylizowane (w oczy rzuca się nowy grill i światła) Mitsubishi L200.

Wymiary Fullbacka to 1 815 mm szerokości, 1 780 mm wysokości oraz 3 000 mm rozstawu osi. Długość pickupa waha się w zależności od wersji kabiny. Z pojedynczą (single cab) Fullback mierzy 5 155 mm, z powiększoną 5 275 mm, a z podwójną 5 285 mm. Ładowność przekracza jedną tonę - nowy pickup Fiata ma bez problemu przewieźć na pace około 1 100 kg.

Używany Fiat Panda już od...

W Europie do wyboru będzie tylko jeden silnik w dwóch wariantach mocowych. To 2,4-litrowy turbodiesel o mocy 150 albo 180 KM. Silnik zostanie zestrojony z 6-biegową ręczną skrzynią albo automatem o pięciu przełożeniach. W Afryce i na Bliskim Wschodzie wybór będzie większy. Pod maskę Fullbacka będzie można wsadzić 2,4-litrowego benzyniaka (132 KM) lub 2,5-litrowego turbodiesla (110 KM albo 178 KM).

Fiat Fullback najpierw trafi na Bliski Wschód i do Afryki. Spodziewana data premiery to pierwsza połowa 2016 roku. Później powinien pojawić się także na Starym Kontynencie.

ZOBACZ TAKŻE:

FIAT TIPO | POWRÓT DO KLASY KOMPAKT

Nowy Fiat Tipo

Więcej o: