Kultowa Srebrna Strzała z drukarki

Co można wydrukować na drukarce 3D? W ramach testowania tej technologii dział narzędziowy Audi wydrukował model Auto Union Typ C
Recon MC8   Audi R8 na sterydach

Każdy pewnie widział choć jedną zadziwiającą rzecz wydrukowaną na drukarkach 3D. To technologia, która w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Okazuje się, że druk 3D może się okazać niezwykle przydatny także w motoryzacji. Audi od dłuższego czasu testuje możliwości zastosowania drukarek 3D do produkcji bardziej skomplikowanych, metalowych części.

W Audi wykorzystywany jest proces, w którym laser, metodą selektywnego stopu, wytapia warstwami metalowy pył. Jego ziarnistość waha się od 15 do 40 tysięcznych milimetra - to mniej niż połowa grubości włosa. Największą zaletą druku 3D jest możliwość tworzenia części o bardzo skomplikowanej geometrii, których stworzenie w klasyczny sposób byłoby albo niemożliwe, albo koszmarnie praco- i kosztochłonne.

W narzędziowni Audi. ale też w analogicznych wydziałach całego koncernu Volkswagen, wdrażamy nowe techniki produkcji. Wspólnie z kolegami z działu badań, wciąż badamy granice nowych procesów. Jednym z naszych celów jest zastosowanie drukarek tworzących części metalowe w produkcji seryjnej" - wyjaśnia dr Hubert Wall, członek zarządu Audi.

Jak się okazuje, inżynierowie z Ingolstadt nie ograniczają się tylko do nudnych, specjalistycznych testów. W ramach rozwijania technologii, Niemcy postanowili "wydrukować" model w skali 1:2 kultowego samochodu Auto Union Typ C. Wszystkie metalowe elementy Srebrnej Strzały ze zdjęcia powstały z wykorzystaniem druku 3D.

ZOBACZ TAKŻE:

SZALONE AUDI RS6 | SMUTNY KONIEC

Audi RS6 Jona Olssona

Zdjęcie Dywanik samochodowy GOODYEAR (75530) Zdjęcie Carcommerce DYWANIK TYŁ 42151 Zdjęcie Carcommerce DYWANIK GUMOWY PRZÓD LEWY 42140
Dywanik samochodowy GOODYEA... Carcommerce DYWANIK TYŁ 42151 Carcommerce DYWANIK GUMOWY ...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o: