Skandal w Volkswagenie | VW zaniżał też spalanie silników benzynowych

Nowe ustalenia wewnętrznego audytu w Volkswagenie mówią, że koncern zaniżał emisję CO2 nie tylko w silnikach Diesla, ale także w benzynowych. Sprawa może dotyczyć 800 tys. aut

Audi A6 LimousineW silnikach 3.0 TDI również instalowano nielegalne oprogramowanie?

Skandal wokół Volkswagena nie cichnie. Niedawno informowaliśmy, że afera może dotyczyć nie tylko silników montowanych w modelach Volkswagena, Seata i Skody, ale również 3-litrowych diesli pracujących pod maskami Porsche i Audi. Teraz wewnętrzny audyt w Volkswagenie wykazał nieścisłości w emisjach CO2. Oznacza to, że jego wartość, a zatem również średnie zużycie paliwa, było zaniżane. Jak czytamy w komunikacie prasowym, "sprawa dotyczy w większości samochodów z silnikami Diesla". Czy zatem afera "Volkswagen gate", jak nazywa ją wielu komentatorów, obejmie również jednostki benzynowe? Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od przedstawicieli Volkswagena, że nie jest to pomyłka - spalanie zaniżano i w silnikach Diesla, i w jednostkach benzynowych 1.4 TSI ACT z odłączanymi cylindrami.

-Od samego początku naciskałem, aby bezwzględnie i w pełni wyjaśnić wszelkie zdarzenia. Nic ani nikt nie może zostać z tego wyłączony. To bolesny proces, ale nie ma innej drogi. Dla nas liczy się jedynie prawda. Jest ona warunkiem gruntownej odnowy, której potrzebuje Volkswagen" - powiedział Matthias Müller, prezes zarządu Volkswagen AG. -Zarząd Volkswagen AG ogromnie ubolewa z powodu zaistniałej sprawy i podkreśla, że będzie kontynuował wyjaśnianie wszelkich zdarzeń z całą przejrzystością - dodał.

Jak wyliczył Volkswagen, sprawa może dotyczyć 800 tys. samochodów. Ryzyko finansowe z nią związane oszacowano na 2 mld euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan | Długo wyczekiwana premiera

Salon Frankfurt 2015 | Volkswagen Tiguan | Długo wyczekiwana premiera

Zdjęcie Carcommerce DYWANIKI SAMOCHODOWE TEKSTYLNE 4SZT. 42056 Zdjęcie Sena Dywaniki samochodowe uniwersalne - GUMOWE 4szt Zdjęcie SONAX Letni płyn do spryskiwaczy 4L
Carcommerce DYWANIKI SAMOCH... Sena Dywaniki samochodowe u... SONAX Letni płyn do spryski...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (62)
Skandal w Volkswagenie | VW zaniżał też spalanie silników benzynowych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 95 razy 89

  a kiedy ujawna że wszystkie tsi tfsi nie spełniaja norm spalin paląc olbrzymie ilosci paliwa i oleju ?

 • Gość: burr

  Oceniono 56 razy 40

  Ujmę to możliwie delikatnie - przyjmowanie, że spalanie paliwa podawane w materiałach prasowych jest zgodne z rzeczywistym jest trochę jak wiara w Świętego Mikołaja.

 • Gość: Golem

  Oceniono 35 razy 33

  Czas na TSI 1.8 oraz 2.0 i ich problem olejowy. :)

 • pinkdotr

  Oceniono 41 razy 27

  Sądzę, że ta afera pogrzebie VW. Inni producenci siedzą cicho i modlą się, żeby nie byli zdemaskowani jako następni, bo nie łudzę się, że nikt więcej nie robi(ł) tego samego. Mam nadzieję, że wszystkie szwindle spalinowe wypłyną na wierzch na fali, która się podniosła.

 • Gość: Pele

  Oceniono 30 razy 24

  Komputer vw oszukuje ze wskazaniem zużycia paliwa średnim oraz z chwilowym. Wiem co mówię. Wystarczy tankować bak do pełna i resetować kilometry po tankowaniu a następnie policzyć faktyczne zużycie paliwa. Średnia podawana po tankowaniu przez komputer to 6,4 l/100 km , chwilowe zachęcające do oszczędnej jazdy na odcinku trasy to 5,1 l/100 km. Realne po policzeniu zużycia to 8,5 l na 100 km przy 50 litrowym baku.
  Dodam jeszcze tak auto to benzyna 1.4 ma 1 m-c, jazda przy trybach strat/stop oraz ekojazda, więc jest to auto które obecnie schodzi z fabryk.

  Winni są też testerzy aut, którzy otrzymują auto do testów zatankowane a następnie podają spalanie na podstawie komputera bo żal im wydać parę złotych na dotankowanie auta i sprawdzenie ile auto faktycznie zużyło paliwo podczas testu..

 • Gość: Fabian

  Oceniono 57 razy 23

  W kraju w którym wybory wygrywa PiS VW i tak będzie kultowym autem......

 • Gość: Pedro Kucyk

  Oceniono 35 razy 15

  Wszystko to już dawno było opisane w 3 tajemnicy fatimskiej. Koniec świata nadchodzi!

 • antoniferdynand

  Oceniono 11 razy 7

  Problem TSI masowo dotknie nas za ok 10 lat. Aktualnie Janusze masowo przesiadają się z golfa III na IV.

 • remo29

  Oceniono 7 razy 7

  > VW zaniżał też spalanie silników benzynowych

  Poważnie? To golf nie pali 3,8 litra na setkę? No szok i niedowierzanie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX