Seat Strategy 2025 | 4 nowe modele w 10 lat

Na niedawnej konferencji w Barcelonie Seat ogłosił nową dziesięcioletnią strategię, która ma znacznie umocnić pozycję hiszpańskiej marki
Seat Leon Cupra 290 Seat Leon Cupra 290 | Więcej mocy!

Jeżeli spodziewaliście się mnóstwa nowości i rewolucyjnych decyzji, to musimy Was rozczarować. Plan "Strategy 2025" nie obfituje w nowe szczegóły czy przełomowe decyzje. Dowiedzieliśmy się, że uwaga Seata zostanie skupiona na modelach, które przynoszą największe zyski. Seat nie będzie angażował się w mniej popularne segmenty, ani tworzył niszowych, ciekawych produktów.

Przez 10 najbliższych lat Hiszpanie zamierzają wprowadzić do produkcji 4 "nowe modele". Na pewno będzie to SUV na bazie zaprezentowanego w Genewie konceptu 20V20. Powinien zajechać do salonów już w pierwszej połowie 2016 r. Możemy się spodziewać, że drugie auto również będzie crossoverem albo SUV-em, ale o rozmiar mniejszym. Dwa pozostałe modele? Raczej nie ma co liczyć na zupełnie nowe modele. Najprawdopodobniej chodzi tu o kolejne generacje Ibizy i Leona. Wpisywałoby się to w strategię skupiania się na popularnych, przynoszących zyski samochodach.

Używany Seat Ibiza - sprawdź oferty

Seat ma także znacznie odchudzić swoje struktury i uporządkować całą firmę. Cięcia kosztów mają się przełożyć na 100 mln euro oszczędności rocznie.

Nowa strategia to także nowy szef. Najważniejszą osobą w Seacie jest teraz Luca de Meo, który zastąpił na stanowisku szefa Jurgena Stackmanna. Luca de Meo do 2009 r. pracował w Fiacie, potem przeniósł się do Volkswagena, gdzie został szefem marketingu. Od 2012 r. zasiadał w zarządzie Audi, teraz przyszedł czas na Seata i największe wyzwanie.

Zobaczymy, czy plan "Strategy 2025" pozwoli Seatowi przetrwać w dobrej kondycji wielkie problemy, jakie targają całym koncernem.

ZOBACZ TAKŻE:

SEAT 20V20 | HISZPAŃSKI SUV

Seat 20V20

 

my, czy plan 2025 Strategy pozwoli Seatowi przetrwać w dobrej kondycji wielkie problemy, jakie targają całym koncernem.
Zdjęcie Frogum Dywaniki samochodowe gumowe do Peugeot 4007 Zdjęcie Frogum Dywaniki samochodowe gumowe do Skoda Yeti Zdjęcie Dywaniki samochodowe Alfa Romeo 155 (D105)
Frogum Dywaniki samochodowe... Frogum Dywaniki samochodowe... Dywaniki samochodowe Alfa R...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info