M-Zero | Rasowy supersamochód z Indii

Indyjska firma Mean Metal Motors przymierza się do stworzenia swojego pierwszego samochodu. Hindusi celują wysoko - od razu w supersamochód
Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Przed oficjalną prezentacją (ta ma odbyć się w przyszłym roku) firma Mean Metal Motors postanowiła ujawnić pierwsze szczegóły dotyczące projektu "M-Zero". Poznaliśmy ogólną koncepcję modelu i kilka koncepcyjnych zdjęć. Sercem M-Zero będzie 4-litrowa, benzynowa jednostka V8 twin-turbo o mocy "większej niż 500 KM" i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Umieszczony centralnie silnik (ma to poprawić stabilność i prowadzenie M-Zero) do pomocy dostanie elektryczny motor o mocy 250 KM. Łącznej mocy układu jeszcze nie ujawniono.

Hindusi pochwalili się przewidywanymi osiągami, które naprawdę robią wrażenie. Pierwsza "setka" na liczniku ma pojawiać się po niecałych trzech sekundach, a prędkość maksymalna dochodzić do 320 km/h.

Kiedy możemy spodziewać się, że M-Zero nabierze realnych kształtów? Założyciel marki, Sarthak Paul zapowiada, że pierwszy prototyp zobaczymy już na Salonie Samochodowym w Paryżu w przyszłym roku. Podano nawet orientacyjną cenę supersamochodu - ma znaleźć się w przedziale 125 000 - 150 000 dolarów. Przy dzisiejszym kursie w złotówkach to 482 - 578 tysięcy. Jesteśmy bardzo ciekawi, co wyjdzie z tego ambitnego projektu.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY SAMOCHÓD LEWANDOWSKIEGO

Nowe modele Audi dla piłkarzy Bayernu

Zdjęcie VORDON 45 Europa Zdjęcie RIDER MM Europa Zdjęcie Kumho KW7400 165/70/R14 81Q
VORDON 45 Europa RIDER MM Europa Kumho KW7400 165/70/R14 81Q
Porównaj ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info