Salon Tokio 2015 | Yamaha Sports Ride | Propozycja auta sportowego

Yamaha po raz kolejny zaprezentowała swój pomysł na samochód. Po modelu miejskim, przedstawionym dwa lata temu, teraz przyszła kolej na wizję auta sportowego
Toyota S-FR Tokio 2015 | Wizja przyszłości wg Toyoty

Według Yamahy koncept, nazywający się Sports Ride, ma zapewniać wrażenia z prowadzenia porównywalne z tymi podczas jazdy motocyklem. Wydaje się, że to stwierdzenie trochę na wyrost, ale auto już na pierwszy rzut oka budzi sportowe emocje.

Ostre linie nadwozia, dyfuzor, podwójne zakończenie wydechu umieszczone wysoko niczym w motocyklu, nad którym znajduje się subtelny spojler, potrafią narobić apetytu. W minimalistycznym wnętrzu również można znaleźć motocyklowe akcenty w postaci daszku-owiewki nad zestawem wskaźników i imitacji baku przy siedzisku fotela kierowcy.

Dwumiejscowe coupe ma 3900 mm długości, 1720 mm szerokości i 1170 mm wysokości. Niewielkie rozmiary pojazdu i włókno węglowe wykorzystane w dużej ilości do jego budowy sprawiły, że masa własna Sports Ride wynosi zaledwie 750 kg. Niestety japoński producent motocykli nie zdradził, jaki silnik mógłby napędzać prezentowany koncept.

ZOBACZ TAKŻE:

Yamaha MOTIV.e | Jak Smart

Yamaha MOTIV.e CITY

Zdjęcie Pirelli WINTER 240 SOTTOZERO SERIE III 245/40/R18 97V Zdjęcie Pirelli Winter Carving 185/65/R14 86T Zdjęcie Ferrari California vs Porsche - Radom (po 2 okrążenia)
Pirelli WINTER 240 SOTTOZER... Pirelli Winter Carving 185/... Ferrari California vs Porsc...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info