Salon Tokio 2015 | Mazda RX-VISION | Rotacyjna przyszłość

Targi motoryzacyjne w Tokio to w znacznej mierze pokaz możliwości japońskich marek. Jedną z gwiazd tegorocznej edycji jest koncepcyjna Mazda RX-VISION
Mazda Koeru Mazda Koeru | Nowy crossover

Sportowy model jest spojrzeniem w przyszłość producenta z Hiroszimy. Poza atrakcyjną stylizacją, koncept wyróżnia się także źródłem napędu, które stanowi silnik Wankla (z wirującym tłokiem). Mimo że w obecnej ofercie marki nie znajdziemy żadnego modelu z takim silnikiem (ostatnim był RX-8), to Mazda jako jedyny producent nadal kontynuuje prace badawcze nad tą technologią.

Technologia ta nie tylko uosabia nieugiętego ducha firmy w podążaniu własną, niezależną ścieżką rozwoju, ale także przyczynia się do budowy unikalnej tożsamości marki i jej silnej więzi z klientem - czytamy w oficjalnym komunikacie Mazdy.

Koncepcyjny model RX-VISION stanowi platformę, na której zadebiutuje nowa generacja silnika z tłokiem obrotowym - SKYACTIV-R i ucieleśnia wizję sportowego samochodu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Z zaciekawieniem czekamy jak ten projekt się rozwinie.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Pierwsza jazda | Tak to się robi w Japonii

Mazda MX-5

Zdjęcie ARISTO VOYAGER S505 Polska Zdjęcie Garmin Nuvi 2597LMT Europa Zdjęcie VORDON 5'' Europa
ARISTO VOYAGER S505 Polska Garmin Nuvi 2597LMT Europa VORDON 5'' Europa
Sprawdź ceny Porównaj ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info