To jednak koniec! Viper tylko do 2017 roku

Niedawno pisaliśmy o plotkach jakie pojawiły się w amerykańskich mediach. Teraz koncern FCA oficjalnie potwierdził tą smutną wiadomość. Produkcja Viper zakończy się w 2017 roku
Dodge Viper | Szokujące ceny w Chinach Dodge Viper | Szokujące ceny w Chinach

Według informacji płynących z za Atlantyku, koniec produkcji sportowego auta jest wynikiem wchodzenia w życie kolejnych punktów umowy, która została ratyfikowana przy przejęciu koncernu Chrysler przez Fiata. Jeden z punktów mówi o braku produkcji nowych samochodów w fabryce przy Conner Avenue w Detroit, gdzie obecnie 80 pracowników składa ręcznie Vipery.

Dodge Viper pojawił się na rynku w 1992 roku. Już kilka razy zbierały się nad nim czarne chmury. Zdecydowanie najgorzej było w okolicach roku 2010, kiedy to kryzys zdusił Chryslera i podjęto decyzję o zaprzestaniu jego produkcji. Auto wróciło w nowej odsłonie w 2013 roku, ale nie spotkało się z gorącym przyjęciem na rynku. Vipery zalegały w magazynach, a Dodge musiał się ratować obniżką wygórowanej ceny w 2014 roku. Sprzedaż ruszyła, ale jak się okazuje niewystarczająco...

W całym 2014 Dodge sprzedał w Stanach tylko 760 Viperów, a w tym roku sprzedaż wyraźnie spada. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, klienci kupili o 8% mniej Viperów. Wygląda więc na to, że pokazany niedawno Viper w torowej wersji ACR będzie ostatnim. Chyba, że za kilka lat auto znowu powróci do produkcji. Oby!

Używany Dodge w Polsce? Zobacz ogłoszenia

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Viper ACR | Potwór oficjalnie

Dodge Viper ACR | Potwór oficjalnie

Więcej o:
Komentarze (14)
To jednak koniec! Viper tylko do 2017 roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • hiszpan25

  Oceniono 42 razy 18

  za kilka lat ekoterrorysci w zyciu nie dopuszcza do sprzedazy auta z wolnossacym silnikiem V10 o pojemnosci ponad 8 litrow... a Viper z silnikiem 2.0 biturbo czy co tam wtedy bedzie jeszcze dopuszczone do ruchu to nie bedzie juz Viper tylko jakis zaskroniec.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 9

  Hmm... może by kupić jednego z tych ostatnich? Tak inwestycyjnie.

 • Gość: arek

  Oceniono 6 razy 6

  o boże już jestem w szoku -przeraża mnie to ,co to będzie ..koniec świata...

 • Adrian Barabasz

  Oceniono 1 raz 1

  Viper jest ikona Amerykańskiej wolności i ogromnych silników w starym stylu, Czysta ameryka zaciera sie z europą, pojemność to cos pięknego, ale niestety spalanie robi Swoje. 30L na 100km to chyba troszkę za dużo, żal mi tych aut bo są to prawdziwe maszyny w których nagła śmierć jest czystą przyjemnością!!!

 • fakit.pl

  0

  Nie wierzę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX