Chevrolet i Domino's | Coś dla dostawców pizzy

Chevrolet i pizzeria Domino's postanowiły połączyć siły i przygotować samochód, który będzie marzeniem wszystkich dostawców pizzy
Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3 | Prawdziwy rumak

Pojazd DXP (Domino's Deliver Expert) powstał na bazie Chevroleta Sparka i ma być idealnym autem dla dostawców pizzy. Oprócz samej pizzerii i Chevroleta w projekcie bierze udział także Roush Enterprises, który odpowiada za przerabianie auta do przewozu gorących placków.

Związki z popularną siecią pizzerii nie ograniczają się tylko do charakterystycznego biało-czerwono-niebieskiego malowania i kostek domino (logo pizzerii) na dachu. Gwoździem programu jest tył auta. Za plecami kierowcy zamontowano specjalną, podgrzewaną komorę, w której zmieszczą się dwie duże torby Domino's. Twórcy twierdzą, że w razie specjalnych zamówień do "piekarnika" w Chevrolecie będzie można wsadzić aż 80 pizz. Dzięki ogrzewaniu klient za każdym razem otrzyma placek w idealnej temperaturze.

Używany Chevrolet Spark - sprawdź ogłoszenia

Za napędzanie DPX-a odpowiada czterocylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra, który współpracuje ze skrzynią CVT. Szef Domino's podkreśla, że silnik wykazuje się małym apetytem na paliwo, a to kolejny atut Sparka, który sprawia, że jest idealnym autem dla pizzerii.

AKTUALIZACJA 29.02.2016 r.

Chevrolet i Domino's nie zapominają o swoim pojeździe. Właśnie opublikowano nowe zdjęcia DXP oraz dwa filmy promocyjne. Na jednym Spark dostarcza pizzę na słynny festiwal prędkości na słonym jeziorze w USA.

ZOBACZ TAKŻE:

NOWY CHEVROLET VOLT | WIĘCEJ I LEPIEJ

Chevrolet Volt 2016

Więcej o:
Komentarze (2)
Chevrolet i Domino's | Coś dla dostawców pizzy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: sergiusz

    Oceniono 1 raz 1

    No i pizza przyjeżdża po 2 godzinach bo właśnie był korek przez pół miasta. Tylko skuter ma rację bytu. Pozdrawiam wszystkich dostawców pizzy.

  • Gość: bylin

    0

    gdzie to nabyć GM uśmierciło tę markę w europie na rzecz opla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX