Salon Tokio 2015 | Dwa koncepty Datsuna i Yamahy

Japońscy producenci nie pozwalają zapomnieć o zbliżających się Targach w Tokio. Swoje nowe projekty zapowiedział Datsun i Yamaha. Na razie to tylko tzw "teasery"
Datsun Redi-Go Concept  Crossover Datsuna

Producenci samochodów bardzo lubią teasery (które spokojnie można nazwać zapowiedziami zapowiedzi) - wystarczy opublikować zdjęcie kawałka samochodu, a wokół auta od razu robi się głośno. Nie trzeba nawet ujawniać żadnych konkretnych informacji. Żeby podgrzać atmosferę przed Tokio 2015 na podobne zagranie zdecydował się Datsun i Yamaha.

Zaczęliśmy od zdjęcia Datsuna. Widzimy na nim lampę i kawałek charakterystycznego dla marki grilla. Tak naprawdę nie wiemy nic więcej... W spekulacjach najczęściej pojawia się informacja, że auto będzie bazować na płycie podłogowej CMF-A koncernu Renault-Nissan i stylistycznie może nawiązywać do Renault Kwid. Sami twórcy nie zdradzili jeszcze żadnych szczegółów.

Koncept Yamahy Tokio 2015

Za drugi tajemniczy projekt odpowiada Yamaha. Dynamiczna sylwetka podpowiada, że Japończycy przygotowali na koniec października koncept sportowego auta. Specjaliści od motocykli nie zapominają oczywiście o swojej domenie - "stylistyka konceptu inspirowana jest przez motory i wyraża unikalny styl Yamahy", mówią enigmatycznie twórcy.

Szukasz motoru Yamahy? Sprawdź ogłoszenia

Najprawdopodobniej sportowy koncept będzie napędzany przez układ hybrydowy. Być może Japończycy zdecydują się na w pełni elektryczną konstrukcję.

Czym tak naprawdę obydwa koncepty są, dowiemy się już pod koniec października. Znacznie ciekawszy wydaje się projekt Yamahy, możliwe, że na rynku pojawi się kolejne przystępne cenowo, sportowe auto.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA S-FR | OLBRZYMIE ZAINTERESOWANIE

Toyota S-FR

Zdjęcie JACKY AUTO SPORT Gałka zmieny biegów JACKY COBRA I Zdjęcie RRS EQUIPMENT Gałka zmieny biegów F2000 Titan Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów GLOBE - 03745PTN
JACKY AUTO SPORT Gałka zmie... RRS EQUIPMENT Gałka zmieny ... Sparco Gałka dźwigni zmiany...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info